Ботев (Пд) победи минимално с 1:0 при гостуването си на Черно море и се класира на бараж за Лига Европа. Антонио Вутов (54) вкара много красив победен гол за "канарчетата" на стадион "Тича", а двубоят бе финал за седмото място в крайното класиране на efbet Лига, което дава право на участие в мач срещу третия в първата шестица за определяне на последния български участник в евротурнирите.

И двата отбора не бяха водени от своите наставници. Илиан Илиев е болен, а Ферарио Спасов е наказан и няма да седи на резервната скамейка. Домакините играха с доста юноши, след като заради заразата от коронавирус не могат да използват повечето от титулярите си. Исмаил Иса и Хантакиас също са дали положителни проби.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Още в 6-ата минута гол на Ангелов от домакините не бе признат заради засада. Секунди по-късно Лазар Марин центрира и Тодор Неделев отправи удар, а вратарят Митрович се намеси решително. След това топката се отби в страничната греда и излезе в корнер. Гостите продължиха да натискат "моряците", но така и не намираха верния път към вратата. Неточни удари до края на първата част отправиха Курьор от домакините и Вутов и Неделев от гостите.

След почивката по-опитните футболисти на "канарчетата" успяха да поведат с шеметен гол на Антонио Вутов, който в 54-ата минута шутира с всичка сила от ъгъла на наказателното поле и не остави никакви шансове на Митрович. Топката се отби от вътрешната страна на лявата греда на вратата и влетя в мрежата за 0:1. "Моряците" можеха да изравнят в 79-ата минута, когато Денислав Ангелов изведе Курьор, който преодоля вратаря Георгиев, но Филипов изби топката на голлинията. Секудни след това Янко Георгиев спаси удар на Курьор от непосредствена близост.

До края на мача не се случи нищо интересно и гостите се класираха за баража за място в Лига Европа.

ЧЕРНО МОРЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Антонио Вутов (54)

Най-интересното от срещата по минути:
1- Начало на мача
4 - Неточен и слаб удар на Курьор към вратата на гостите
6 -  Гол на Ангелов от домакините не е зачетен заради засада
7 - ГРЕДА за Ботев (Пд)! Лазар Марин центрира и Тодор Неделев отправи първия опасен удар в мача, но Митрович спаси и след това топката се отби в страничната греда и излезе в корнер
15 - Гостите опитват да наложат натиск, а Вутов отправи неточен удар
21 - Удар на Курьор от близка дистанция и топката излиза в аут
30 - Нов пропуск на Курьор и добра намеса на вратаря Янко Георгиев
40 - Шут на Неделев и топката преминава над вратата
45 - Край на първата част!
.....................................................
46 - Начало на второто полувреме
52 - Неуспешен опит на Цветомир Панов да завърши атаката на домакините
54 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Антонио Вутов реализира шеметен гол за 0:1, след като шутира с всичка сила от ъгъла на наказателното поле и не остави никакви шансове на Митрович, а топката се отби от вътрешната страна на лявата греда на вратата и влетя в мрежата!
60 - Натискът на гостите не спира, а домакините се бранят
79 - Денислав Ангелов изведе хитро Курьор, който преодоля вратаря Георгиев, но Филипов изби от голлинията
80 - Стражът на гостите Янко Георгиев спаси удар на Курьор, като двамата се сблъскаха и нападателят получи медицинска помощ
90+3 - Край на мача! Ботев (Пд) спечели минимално с 1:0 и се класира за баража срещу третия за място в Лига Европа.

Съставите
Черно море: 18. Миодраг Митрович, 34. Даниел Стоянов (67 48. Николай Златев), 5. Стефан Станчев, 8. Емил Янчев, 2. Цветомир Панов, 46. Радослав Златев, 39. Павел Георгиев, 77. Петър Вуцов, 19. Матиас Курьор, 47. Мартин Милушев, 16. Денислав Ангелов
Резерви: 26. Иван Дичевски, 45. Златин Станков, 3. Росен Стефанов, 14. Светослав Николов, 35. Калин Георгиев, 48. Николай Златев, 32. Паоло Пасков
Треньор: Мартин Христов

Ботев (Пловдив): 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 25. Станислав Работов, 11. Иван Бандаловски , 24. Лазар Марин, 2. Джонатан Перейра, 6. Костадин Ничев , 8. Тодор Неделев (90+2 4. Димитър Пройчев), 14. Станислав Шопов (85 9. Андерсон Барбоса), 20. Фабио Бурбано, 10. Антонио Вутов
33. Георги Аргилашки, 4. Димитър Пройчев, 16. Бисер Бонев, 27. Иван Василев, 39. Стефан Попов, 79. Атанас Чернев, 9. Андерсон Барбоса
Треньор: Диян Божилов

Варна, стадион "Тича"
Съдия:

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация