“Ботев” (Пловдив) записа загуба с 2:3 от Диошгьор в контрола среща, играна в турския курорт Анталия. Поражението на “канарчетата” не бива да притеснява ръководството, защото съперникът е пети в елита на Унгария след есенния полусезон.

Емил Аргиров и Петър Атанасов се разписаха за тима от Източната “Б” група, като на два пъти изравняваха резултата. В последната минута унгарците реализираха победното попадение.

Треньорът на “Ботев” Милен Радуканов остави пълни 90 минути на терена помощника си Светослав Петров.

“Ботев”: Христо Иванов, Емил Аргиров, Мартин Димов, Венци Бонев, Ивайло Димитров, Петър Атанасов, Йордан Христов, Тодор Неделев, Светослав Петров, Христо Телкийски, Деян Христов (Николай Манчев, Атанас Курдов, Николай Димитров, Ангел Рахов, Радослав Бачев, Мариян Огнянов, Саша Петров).