“Ботев” (Пловдив) се класира трудно за осминафиналите от турнира за Купата на България. На своя стадион “канарчетата” надвиха елитния “Ботев” (Враца), като единственият гол в мача падна в добавеното време. Негов автор бе Йордан Христов.

Мачът предизвикваше интерес заради завръщането на терена на Светослав Петров. 33-годишният асистент на Милен Радуканов облече жълтата фланелка. Той остана на терена до 72-ата минута, когато беше заменен от три години по-възрастния Александър Александров-Кривия. Петров не беше играл от 5 март тази година, когато беше титуляр за Калиакра при загубата с 2:3 в Монтана.

През първото полувреме гостите от Враца имаха своите шансове, но с пропуски се отчетоха Мартин Ковачев и Ивайло Павлов. В 25-ата минута Николай Домакинов пропусна от чиста позиция след пас на Светльо Петров.

След паузата домакините натиснаха, а Тодор Неделев пропиля две положения. В 74-ата минута Петър Атанасов опита центриране, а защитник за малко да си вкара автогол. Наложи се вратарят Христо Митов да поправя грешката на съотборника си.

В добавеното време Александър Александров изведе добре Йордан Христов, който вкара победния гол.

“БОТЕВ” (Пд) – “БОТЕВ” (Вр) 1:0
1:0 Йордан Христов (90)

“Ботев” (Пд): Армен Амбарцумян, Димитров, Николай Домакинов, Рахов, Владимир Байрев, Светослав Петров (72 - Александров), Николай Манчев, Йордан Христов, Тодор Неделев, Димитър Байрев, Петър Атанасов

“Ботев” (Вр): Христо Митов, Кирил Динчев, Мартин Ковачев, Тихомир Найденов, Петър Альошев, Асен Чалъков, Димитър Георгиев, Ненем (75 - А. Димитров), Павлов, Симеон Мечев, Антонио Гайдарски

Стадион: “Христо Ботев” в Пловдив
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Домакинов, Петров (“Ботев” (Пд), Ненем (“Ботев” (Вр)