“Ботев” (Пловдив) направи равенство 1:1 у дома със Спартак (Варна) в мач от 2-ия кръг на Източната “Б” група. Това беше първо домакинство на “канарчетата” от началото на сезона, а в първия кръг те победиха Добруджа с 1:0. Головете днес на стадион “Христо Ботев” реализираха Тодор Тимонов и Диян Кателиев.

Срещата започна със сериозен домакински натиск. Още в 7-ата минута Петър Атанасов вкара попадение, но то бе отменено поради засада. В 16-ата минута капитанът на “Ботев” Тодор Тимонов вкара прекрасен гол с изстрел от границата на наказателното поле. Минути след това Тодор Неделев и Петър Атанасов направиха двойно подаване, завършвайки с шут на Неделев, но вратарят на Спартак Варна Генко Славов улови.

След подновяването на играта гостите от Варна възстановиха равенството с гол на Диян Каталиев. В 54-ата минута той направи двойно подаване със свой съотборник и с примерен удар от границата на наказателното поле изравни за 1:1. Минути след попадението на Каталиев, “Ботев” беше на път да допусне втори гол, но Амбарцумян се намеси добре. В 65-ата минута Тодор Тимонов бе много близо до втория си гол в срещата, след като се получи разбъркване в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Четвърт час преди края влезлият като резерва Александър Александров - Кривия отправи много хубав удар със странична ножица, но не успя да намери очертанията на вратата. В следващия трети кръг “Ботев” гостува на прекия си конкурент за атакуване на "А" група Сливен.

“Ботев” (Пловдив): Армен Амбарцумян, Костадин Гаджалов, Емил Аргиров, Владимир Байрев, Николай Димитров, Петър Атанасов, Васил Гуджев, Йордан Христов, Тодор Неделев, Тодор Тимонов, Атанас Курдов

Спартак (Варна): Генко Славов, Динков, Дончев, Илиев, Иванов, Луго, Димитров, Петков, Беадиров, Станчев, Кателиев