Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Ботев (Пловдив) разби втородивизионния ЦСКА 1948 с 4:1 на Националния стадион „Васил Левски“ и се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. Серкан Юсеин (3) разно изведе гостите напред в резултата, но Андон Гущеров (19) изравни. Последваха две попадения с глава на влезлия като резерва Лъчезар Балтанов (45, 68) на мястото на контузилия се Радослав Терзиев, а друга резерва в тази среща Стивън Петков (69) оформи крайния резултат.

Срещата на Националния стадион "Васил Левски" започна страхотно за гостите, които успяха да поведат още в 3-ата минута, когато Тодор Неделев подаде към непокрития на границата на наказателното поле Серкан Юсеин, който реализира за 0:1. Три минути след това Добрев преодоля без проблем Богомил Дяков и центрира опасно, но Апостол Попов изчисти в корнер.

"Канарчетата" продължиха да владеят повече топката, но лека полека "червените" се активизираха и в 19-ата минута изравниха. Андон Гущеров получи топката от Дяков и направи двойно подаване с Павлов, финтира Пиргов и с левия крак прати топката във вратата на Чворович за 1:1.

Ботев имаше шанс бързо да върне преднината си, но в 31-ата минута Тодор Неделев комбинира с Кристиан Добрев и шутира покрай вратата от изгодна позиция. Десет минути след това пред Неделев се разкри нова възможност, след като се измъкна зад отбраната на "червените", но шутира над вратата.

В последната минута на първата част "канарчетата" отново поведоха, след като Тодор Неделев центрира от фаул, а влезлият като резерва Лъчезар Балтанов се разписа с глава за 1:2.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Гостите стартираха по-активно след почивката и в 55-ата минута удар на Неделев бе избит с вещина от Вълков, а секунди по-късно гол на Антонио Вутов не бе зачетен заради засада.

"Канарчетата" доминираха напълно през втората част и си решиха мача за по-малко от 120 секунди. В 68-ата минута Лъчезар Балтанов вкара втория си гол с глава след центриране на Антонио Вутов, който минута по-късно записа втора асистенция, извеждаки Стивън Петков, разстрелял Вълков за 1:4.

След четвъртия гол за Ботев срещата просто се доиграваше. Домакините имаха добра възможност в 77-ата минута, но изведеният зад отбраната на "канарчетата" Андон Гущеров шутира над вратата на Чворович. До края на срещата не се случи нищо запомнящо се и "канарчетата" напълно заслужено продължават напред след категоричния си успех.

КУПА НА БЪЛГАРИЯ – СЕЗОН 2018/19

ЦСКА 1948 - Ботев (Пд) 1:4
0:1 Серкан Юсеин (3), 1:1 Андон Гущеров (19), 1:2 Лъчезар Балтанов (45), 1:3 Лъчезар Балтанов (68), 1:4 Стивън Петков (69)

ЦСКА 1948: 1.Диян Вълков, 12.Богомил Дяков (6539.Кристиан Михайлов), 18.Апостол Попов, 3.Евгени Зюмбюлев,  31.Димитър Буров (6215.Костадин Слаев), 10.Томислав Павлов (8027.Светослав Диков), 6.Диян Димов, 14.Тони Стоичков, 20.Янко Сандански, 22.Веселин Васев, 99.Андон Гущеров
Резерви: 30.Матев, 27.Диков, 5.Генчев, 19.Петков, 39.Михайлов, 11.Стефанов, 15.Слаев
Треньор: Петко Петков

Ботев (Пловдив): 99.Иван Чворович, 2.Джонатан Перейра, 3.Димитър Пиргов, 6.Костадин Ничев, 28.Филип Филипов, 18.Радослав Терзиев (3217.Лъчезар Балтанов ), 10.Серкан Юсеин , 8.Тодор Неделев (7714.Станислав Шопов), 11.Кристиан Добрев (6220.Стивън Петков ), 93.Густаво Афонсо, 39.Антонио Вутов
Резерви: 21.Димитров, 23.Минев, 17.Балтанов, 16.В. Шопов, 14.Ст. Шопов, 20.Петков, 9.Диого
Треньор: Николай Киров

София, стадион: "Васил Левски"
Съдия: Георги Николов

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
3 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев даде прекрасен извеждащ пас към Серкан Юсеин, който не остави никакви шансове за вратаря Диян Вълков и с удар от средна дистанция вкара за 0:1.
6 - Чудесен пробив за Кристиан Добрев от гостите, завършен с опасно центриране, но Апостол Попов изчисти в корнер.
11 - Домакините стигат до два поредни корнера пред вратата на "канарчетата", но при нито един от тях не сътвориха голова ситуация.
16 - Радослав Терзиев от гостите получава медицинска помощ след сблъсък с Апостол Попов и най-вероятно ще бъде заменен.
19 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Андон Гущеров получи топката от Богомил Дяков, а след това направи двойно подаване с Томислав Павлов и необезпокояван с премерен удар изравни за 1:1.
25 - Веселин Васев от домакинте проби отдясно и опита центриране, но топката излезе в аут.
31 - Прекрасна атака за гостите и опасен удар на Тодор Неделев покрай вратата на Вълков.
34 - Неточен удар на Джонатан Перейра от "канарчетата".
38 - "Червените" опитаха натиск за няколко минути, но без да създадат сериозно положение за гол.
41 - Тодор Неделев се измъкна зад гърба на защитата и веднага шутира, но над вратата.
45 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев центрира от фаул и влезлият като резерва Лъчезар Балтанов бе най-съобразителен от всички в наказателното поле, разписвайки с за 1:2.
45+1 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме.
54 - Антонио Вутов изкочи зад защитата на "червените", но е отсъдена засада.
55 - Тодор Неделев шутира силно от дъгата пред наказателното поле, но вратарят Диян Вълков спаси с вещина.
56 - Гол на Антонио Вутов не е зачетен заради засада, след като авторът на попадението и Костадин Ничев бяха зад гърба на отбраната при отразения преди това от Вълков удар.
68 -  ГОООЛ за Ботев (Пд)! Поредна добра атака за гостите, при която Антонио Вутов центрира в наказателното поле, а Лъчезар Балтанов вкара втори гол с глава за 1:3.
69 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Слаев загуби топката в средата на терена, а Вутов напредна и изведе Стивън Петков, който разстреля Диян Вълков за 1:4.
77 - Андон Гущеров е изведен зад отбраната на гостите и моментално шутира, но над вратата.
78 - Неточен удар на Антонио Вутов от гостите.
85 - Стивън Петков се опита да изведе Станислав Шопов във вратарското поле, но бранителите на домакините се справиха и избиха топката напред.
90+2 - Край на мача! Ботев (Пд) спечели категорично с 4:1 и се класира за 1/8-финалите за Купата.