Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 4:0 като гост в мач от 30-ия кръг на efbet Лига, след като по-рано през сезона прегази съперника с 6:0.

Гостите записаха рекорд, като в пети пореден мач от шампионата не допуснаха гол.

"Жълто-черните" започнаха много уверено и в първите шест минути пропиляха две добри възможности. Локо (София) отвърна с опасен удар на Мечев от фаул и опит за добавка на Франса.

Резултатът беше открит в 18-ата минута, в която Уме Емануел получи топката на границата на вратарското поле и не сбърка за 1:0.

След по-малко от половин час игра гостите организираха скоростна атака, която завърши с много неточен удар на Самуел Акере.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Локо (София) беше близо до равенството в 41-ата минута след удар отблизо на Кевин Маи, но получи гол в ответната атака. Уме Емануел беше изведен срещу вратаря на столичани и завърши с точен удар за 2:0.

Домакините се активизираха в началото на втората част, но така и не стигнаха до реални голови опасности.

След час игра Ботев се развихри и набързо увеличи аванса си с нови две попадения дело на Дилан Мертенс. В 65-ата минута той се разписа със силен удар и рикошет в напречната греда (3:0), а две по-късно направи 4:0, след като проби през защитата на Локомотив и завърши с точен изстрел.

Четвърт час преди края Мохамед Брахими можеше да вкара пети гол сам срещу вратаря, но прати топката покрай вратата.

Минути по-късно Локо (София) отправи опасен удар, дело на Мечев, но без резултат.

"Железничарите" остава на 14-о място с 28 точки, Ботев (Пловдив) вече е на седмо място с 44 точки. Толкова има и Крумовград на шестата позиция, но е с предимство в преките двубой с "канарчетата".

ЛОКОМОТИВ (СФ) - БОТЕВ (ПД) 0:3
0:1 Уме Емануел (18'), 0:2 Уме Емануел (42'), 0:3 Дилан Мертенс (65'), 0:4 Дилан Мертенс (67')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4' Първа добра възможност в мача. Самуел Акере получи топката от Джеймс Етоо, последва удар, но покрай целта.
6' Нов шанс за Ботев! Брахими шутира, но отново покрай гредата.
16' Възможност за Ботев! Йонас Там се извиси и нанесе удар с глава, който премина встрани.
17' Удар на Симеон Мечев от свободен удар към вратата на Ботев, Карлос Франса опита добавка, но покрай вратата.
18'  ГООООЛ за Ботев! Уме Емануел получи пас отляво и с едно докосване порази целта.
28' Опасна контраатака на Ботев завърши с неточен удар на  Самуел Акере.
41' Хубав удар отблизо на Кевин Маи, но вратарят на Ботев се справи.
42'  ГООООЛ за Ботев! Уме Емануел беше изведен сам срещу Александър Любенов и го преодоля за 2:0.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
51' Опасна атака за Локомотив! Франса напредна опасно и центрира в полето на Ботев, но гостите се справиха.
65'  ГООООЛ за Ботев! Дилан Мертенс получи топката на границата на наказателното поле и след рикошет в напречната греда, я прати във вратата.
67'  ГОООООЛ за Ботев! Отново Мертенс се разписа, след като премина през няколко защитници и прати топката в долния ляв ъгъл за 2:0.
75' Мохамед Брахими можеше да вкара пети гол сам срещу вратаря, но прати топката покрай вратата.
78' Страхотен шут на Симеон Мечев, но Ханкич изби.
90+3' Край на мача!

Локомотив София ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 12. Бруно Франко (80' 98. Стив Траоре), 4. Диме Димов, 13. Селсо Рапосо (46'   93. Стефан Ламбез), 26. Красимир Милошев  (90'  17. Теодор Иванов), 31. Красимир Станоев, 21. Антони Иванов, 16. Симеон Мечев (80' 9. Калоян Кръстев , 7. Кевин Маи , 45. Димитър Митков (80' 22. Ивайло Найденов, 11. Карлос Франса
Резерви: 88. Жарко Истатков, 15. Лука Иванов, 8. Бойчо Величков, 5. Даниел Ками
Треньор: Данило Дончич

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич , 5. Йонас Там, 6. Дилан Мертенс   (80' 28. Янис Карабельов) , 7. Мохамед Брахими, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере  ( 9. Мартин Секулич ), 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте , 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел   (75'  40. Кристиан Нвачукву), 38. Константинос Балоянис  (75'  18. Димитър Папазов)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 14. Фаустас Степонавичус, , 30. Лъчезар Балтанов, 42. Ивайло Видев
Треньор: Душан Керкез

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Локомотив", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР