„Ботев“ (Пловдив) разби втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица) с 5:0 в контролна среща, играна на базата на „канарчетата“ в Коматево.

Двубоят се игра по нетрадиционен правилник – четири части по 30 минути. Неофициален дебют за „жълто-черните“ направи Орлин Старокин, а участие в мача взеха намиращите се на проби Жоел Цибамба, Костадин Велков и Рахави Кифует.

Божидар Васев откри резултата в 15-ата минута след асистенция на Цибамба. Пламен Николов удвои в 27-ата след разбъркване при изпълнение на корнер.

Кифует вкара първия си гол в мача в 62-ата минута след асистенция на Димитър Алексиев. В 99-ата минута Алексиев също се разписа. Той беше точен с глава след изпълнение на корнер от Филип Филипов. Рахави Кифует реализира второто си попадение в срещата в 117-ата минута, когато преодоля няколко защитници и стреля точно във вратата.