“Ботев” (Пловдив) спечели с 4:0 контролата с Видима Раковски, която се игра на стадион „Христо Ботев”. Хеттрик за „канарчетата” записа Станислав Костов, а четвъртото попадение бе дело на холандецът Луис Педро. Неофициален дебют за представителния тим направиха юношите Боримир Карамфилов (17 години) и Рангел Джамбов (18 години).

Целият двубой премина при надмощие на “жълто-черните”. През първата част възпитаниците на Станимир Стоилов вкараха два гола и пропуснаха още няколко добри ситуации. В 11-ата минута Галчев пусна хубав пас зад защитата и Станислав Костов откри резултата. Три минути по-късно бившият нападател на ЦСКА удвои след хубаво изпълнение с глава и асистенция на Иршак.

На полувремето Станимир Стоилов направи само една смяна - вратарска. На мястото на Росен Андонов под рамката застана 17-годишният Филип Димитров. Младият вратар се намеси добре при далечен удар на Стефан Крачунов. В 70-ата минута Костов проби отляво, стигна до аутлинията и върна към Павлов, който от точката на дузпата би встрани от вратата. Три минути по-късно нападателят на “Ботев” оформи своя хеттрик, след като засече центриране по земя на Педро за 3:0. В 75-ата минута холандското крило също се разписа с техничен удар покрай вратаря за 4:0.

“БОТЕВ” – Видима 4:0