Ботев (Пловдив) с реми, феновете аплодираха Неделев

"Канарчетата" и Янтра не успяха да си вкарат гол

снимка: Фейсбук
1 от 1

Ботев (Пловдив) завърши 0:0 с втородивизионния Янтра (Габрово) в последната си лятна контрола на базата в Коматево. За първи път от началото на подготовката габровци не загубиха.

Преди началото на двубоя пострадалия тежко при автобусната катастрофа на националния отбор на България Тодор Неделев слезе на терена и бе силно аплодиран от феновете на Ботев, които скандираха името му.

Домакините имаха инициативата през първата част, но не успяха да реализират попадение.

В 54-ата минута се стигна до напрежение между играчите на двата тима, като Дилан Мертенс и Даниел Гаджев се сдърпаха. Нидерландецът получи жълт картон, докато Гаджев бе пожален, след като вече имаше официално предупреждение.

Емануел Току бе най-активният футболист на "канарчетата", а Мохамед Брахими пропусна сам срещу вратаря. В крайна сметка до победа не се стигна за нито един от двата тима.

В първия кръг на efbet Лига след седмица Ботев (Пловдив) е домакин на новака Хебър (Пазарджик).

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022