ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 2:1 у дома и се класира за 1/2-финал в турнира за Купата на България.

Двубоят на "Колежа" започна с претенции за дузпа от страна на "канарчетата", а първата по-добра възможност бе за гостите, но Ивей Ромееш не уцели добре топката.

Ботев поведе в 22-ата минута след самостоятелна акция на Самюел Акере, който проби отдясно и стреля точно за 1:0.

След малко повече от половин час игра капитанът на Спартак Виктор Митев стреля от границата на наказателното поле, но прати топката на метър-два от напречната греда.

WINBET – завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Втората част започна с опасност пред вратата на Ботев след удар с глава на Ахмед Ахмедов. Секунди по-късно и Ивей Ромееш шутира опасно към Игонен, но стражът на "канарчетата" се справи.

Ботев отвърна четвърт час по-късно с хубав удар на Акере, но топката премина покрай гредата. Минути по-късно Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на домакините, но съдията подмина ситуацията.

Ивелин Попов сложи точка на спора в 72-ата минута, разписвайки се от около десет метра след пас отдясно на Акере (2:0).

Минути по-късно Ботев можеше да вкара трети гол, но Мартин Секуличнасочи топката на сантиметри от гредата.

Спартак тръгна напред и пет минути преди края Руменов отправи много опасен удар под гредата от фаул, но Матвей Игонен го отрази.

Минута след това Ахмед Ахмедов изпревари вратаря на домакините и се разписа за крайното 1:2. До края варненци запазиха напрежението пред вратата на Ботев, но не успяха да стигнат до нещо повече.

БОТЕВ (ПД) - СПАРТАК (ВН) 2:1
1:0 Самюел Акере (22'), 2:0 Ивелин Попов (72'), 2:1 Ахмед Ахмедов (86')

1' Начало на срещата.
2'  ПРЕТЕНЦИИ за дузпа от страна на играчите на Ботев! Реферът видя фаул в атака.
8'  Чудесна възможност за Спартак! Ивей Ромееш получи прострелно подаване на далечната греда, но не отигра добре топката.
22'  ГООООЛ за Ботев! Самюел Акере пое топката отдясно, тръгна към дъгата на наказателното поле и стреля силно за 1:0.
36'  Виктор Митев стигна до топката след корнер и шутира извън наказателното поле, но над напречната греда.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
47'  Шанс за Спартак! Ахмед Ахмедов стреля с глава, но без проблем за Игонен.
47'  Нова възможност за варненци! Ивей Ромееш шутира, но в ръцете на вратаря.
63' Хубав фалцов удар на Самюел Акере, но топката преминава покрай гредата.
66' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Ахмед Ахмедов падна в наказателното поле на Ботев, но съдията даде знак играта на продължи.
72'  ГООООЛ за Ботев (Пловдив)! Акере проби в наказателното поле и подаде към Ивелин Попов, той си спря топката и спокойно я насочи във вратата за 2:0.
75'  Какъв пропуск! Мартин Секулич засече подаване от десния фланг, но прати топката на сантиметри от гредата.
85'  Шанс за Спартак! Руменов стреля опасно от пряк свободен удар, но Игонен се намеси добре и опази вратата си.
86'  ГОООООЛ за Спартак! Ахмед Ахмедов изпревари вратаря на Ботев при центриране на далечната греда и се разписа за 2:1.
90+4' Край на мача.

Ботев Пловдив БОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен – 15. Джеймс Ето’о, 19. Антоан Конте (77' 42. Ивайло Видев) , 79. Атанас Чернев , 38. Константинос Балоянис - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов – 16. Самюел Акере , 10. Ивелин Попов (К) , 4. Ехидже Укаки (70'  18. Димитър Папазов) - 93. Георги Николов (59'  9. Мартин Секулич)
Резерви: 22. Даниел Кайзер – 6. Дилан Мертенс, , 43. Константин Павлов, 30. Лъчезар Балтанов, 14. Фаустас Степонавичюс, 17. Николай Минков
Старши треньор: Душан Керкез

Спартак Варна СПАРТАК (ВН): 23. Георги Георгиев - 31. Дмитро Семенив (70' 9. Мехмед Сабри) , 4. Радослав Терзиев , 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Иванов (90' 78. Велислав Минков) , 45. Даниел Начев (59'  19. Джейми Емпие), 10. Румен Руменов, 14. Ивей Ромееш, 11. Виктор Митев (К) , 29. Ахмед Ахмедов
Резерви: 89. Никола Виденов - 3. Преслав Петров, , 8. Цветослав Петров, , 18. Хидает Хюсеин, 7. Георги Бабалиев, 22. Александър Янчев,
Старши треньор: Росен Кирилов

Съдия: Стоян Арсов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР