Ботев (Пловдив) победи Ботев (Враца) с 1:0 в мач от 13-ия кръг на Първа лига. Стивън Петков вкара единственото попадение в срещата в 61-ата минута почти веднага след появата си на терена.

Пловдивчани бяха по-добрият отбор на стадиона в Монтана и заслужено взеха трите точки и на фона на двете греди, които удариха в началото на двете полувремена.

Врачани застрашиха вратата на съперника едва в 36-ата минута, а в 56-ата поискаха дузпа за фаул срещу Валери Божинов. На повторенията се видя, че звездата пада без контакт с бранител на съперника, но не получи картон за симулацията си. Само две минути след това Божинов игра явно в ръка в наказателното си поле, но реферът отново замълча.

Ботев (Пловдив) е пети в класирането с 23 точки, само на 6 от втория Лудогорец и третия ЦСКА, докато Ботев (Враца) е в долната половина на таблицата с 12 точки.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Стивън Петков (61')

По-важното от двубоя по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Опасност пред вратата на Ботев (Враца), но вратарят на домакините спаси няколко поредни удара на домакините.
9'  ГРЕДА за Ботев (Пловдив)! Серкан Юсеин стреля към вратата на съперника, но топката се отби от гредата и излезе в аут.
36'  Първи сериозен удар на домакините от Враца, Йордан Апостолов стреля към далечната греда, но покрай страничния стълб.
40' Валери Божинов се освободи от защитник и стреля към вратата на пловдивчани, но не уцели рамк
ата.
45' Край на полувремето.

46' Начало на втората част.
48'  ГРЕДА за Ботев (Пловдив)! Димитър Пиргов засече центриране на Тодор Неделев от корнер, но топката срещна страничния стълб, след което вратарят на домакините Красимир Костов я улови.
52' Густаво Афонсо пропусна да открие резултата за Ботев (Пловдив) след чудесна намеса на Костов.
56'  Валери Божинов падна в наказателното поле на пловдивчани и поиска дузпа, но реферът замълча.

58'  И Ботев (Пловдив) с претенции за дузпа след удар на Серкан Юсеин и игра с ръка на Валери Божинов в собственото си наказателно поле.

61'  ГООООЛ за Ботев (Пловдив)!!! Стивън Петков открива резултата след удар с глава по-малко от минута след влизането си в игра.
68' Центриране към Валери Божинов в наказателното поле и удар, но твърде неточен.
80' Поредица от корнери пред двете врати, но нищо опасно за двамата вратари.
83'  Балтанов получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, но над напречната греда.
90+3' Край на мача!

Botev VratsaБОТЕВ (ВРАЦА): 33.Красимир Костов, 11.Андреас Васев , 58.Атанас Фиданин, 37.Венцислав Керчев, 6.Даниел Гаджев ( 94.Юлиан Ненов), 71.Емил Стоев ( 30.Валери Домовчийски), 19.Ивайло Михайлов, 88.Йордан Апостолов, 20.Костадин Гаджалов ( 14.Даниел Генов), 10.Петър Атанасов, 86.Валери Божинов
Резерви: 1.Христо Митов, 7.Георги Вълчев, 18.Илия Миланов, 17.Спас Георгиев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 22.Даниел Кайзер, 2.Джонатан Перейра , 3.Димитър Пиргов, 5.Кристиан Димитров, 23.Йордан Минев, 18.Радослав Терзиев, 10.Серкан Юсеин ( 16.Васил Шопов), 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 93.Густаво Зауербег ( 20.Стивън Петков ), 39.Антонио Вутов ( 9.Диого Гомес)
Резерви: 99.Иван Чворович, 6.Костадин Ничев, 11.Кристиан Добрев, 28.Филип Филипов

Стадион: "Огоста", Монтана
Съдия: Станимир Тренчев