Ботев (Пловдив) победи с 3:1 Берое в мач от 19-ия кръг, състоял се в Коматево. "Канарчетата" продължават да летят под ръководството на Ферарио Спасов, постигайки пети пореден успех.

Битката за Тракия беше изключително интересна и много атрактивна за феновете, които успяха да видят цели четири попадения. Въпреки че Берое беше малко по-убедителен до почивката, през второто полувреме Ботев направи своя съкрушителен удар, за да победи Мартин Камбуров и компания.

Тодор Неделев откри резултата в 10-ата минута, разписвайки се от над 30 метра след подарък на вратаря Иван Гошев. За 19-годишния страж на Берое това беше дебют в еfbet Лига. Александър Цветков изравни в 44-ата, а след почивката Ботев стигна до победата, като определено надигра избраниците на Димитър Димитров-Херо.

Александър Тонев вкара в 54-ата минута за 2:1, а юношата на Ботев Станислав Шопов в 62-ата покачи с първия си гол в професионалния футбол - 3:1.

В 84-ата Педро Еуженио остави Берое с човек по-малко след червен картон. Той получи два жълти в рамките само на 2-3 секунди и беше изгонен. В ситуацията се заформи меле между двата отбора:

Малко преди старта на мача Херо трябваше да пусне на мястото на Душан Перниш младия вратар Иван Гошев. Титулярният страж бе повален от вирус и не успя да пази в Коматево.

След победата Ботев събра 25 точки и се изравни с Берое.

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020
Купа на България - сезон 2019/2020

БОТЕВ (Пловдив) - БЕРОЕ 3:1
1:0 Тодор Неделев (9), 1:1 Александър Цветков (44), 2:1 Александър Тонев (54), 3:1 Станислав Шопов (62)

Най-интересното по минути с БЛИЦ:
* Титулярният вратар на Берое Душан Перниш трябваше да започне титуляр, но заради вирусно заболяване остава на пейката. Димитър Димитров се доверява на младия Иван Гошев, за когото това е дебют в efbet Лига.
1 - Начало на мача.
 ГОООЛ! Тодор Неделев открива резултата и Ботев повежда с 1:0! 19-годишният вратар на Берое Иван Гошев сгреши и подари топката на аса на "канарчетата", който от над 30 метра го прехвърли и реализира.
20 - Удар на Педро Еуженио, Янко Георгиев улови топката.
33 - Тервел Пулев пристигна на мача в Коматево, публиката го аплодира.
44  ГОООЛ! Берое изравни - 1:1! Александър Цветков се разписа. Кристиян Димитров се опита да изчисти топката след центриране от корнер, но тя попадна право на крака на Цветков, който я прокара през купа играчи, за да я изпрати в мрежата на Янко Георгиев.
45 - Край на първото полувреме.
-------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Антонио Вутов е заменен от Фернандо Виана.
52  Лазар Марин излиза, в игра за Ботев се появи Джонатан Перейра.
54  ГОООЛ! 2:1 за Ботев, Александър Тонев бележи! Бързоногото крило се разписа от малък ъгъл, след като получи извеждащо подаване от Фернандо Виана..
62  ГОООЛ! 3:1 за Ботев след гол на Станислав Шопов! Тодор Неделев подаде на 17-годишния талант, който пробяга голяма част от терена и отново върна на национала. Неделев стреля в гредата, а при мелето Шопов стигна до отбилата се топка и отбеляза първото си попадение в еfbet Лига.
69 - Отличен шанс за Неделев, Иван Гошев спаси.
84  ЧЕРВЕН КАРТОН! Два жълти картона за Педро Еуженио и Берое остава с десет човека. И двата за реплика, в рамките на 2-3 секунди, за една и съща ситуация. Последва напрежение между двата тима заради бурна реакция на Неделев срещу Бригидо. Те също получиха жълти картони.
90 - Край на мача. Ботев победи Берое с 3:1.

БОТЕВ (Пловдив): 1.Янко Георгиев, 28.Филип Филипов, 5.Кристиан Димитров, 3.Димитър Пиргов, 24.Лазар Марин (52  2.Джонатан Перейра), 18.Радослав Терзиев, 17.Лъчезар Балтанов , 14.Станислав Шопов  (82  23.Димитър Тонев), 8.Тодор Неделев  , 7.Александър Тонев , 10.Антонио Вутов (46  92.Фернандо Виана)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 23.Димитър Тонев, 22.Марко Перван, 92.Фернандо Виана, 6.Костадин Ничев, 25.Станислав Работов, 2.Джонатан Перейра
Треньор: Ферарио Спасов

БЕРОЕ: 23.Иван Гошев, 6.Александър Цветков , 11.Иван Бандаловски (70  22.Никола Маринов), 25.Георги Ангелов, 14.Яя Меледже , 17.Ибрахима Конте, 19.Александър Василев,
28.Рубен Бригидо , 59.Ахмед Тоуба, 77.Педро Еуженио , 9.Мартин Камбуров
Резерви: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 13.Никола Маринов, 16.Мартин Маринов, 18.Петко Цанков, 44.Виктор Генев, 94.Юлиан Ненов
Треньор: Димитър Димитров

Коматево, "Спортен комплекс Ботев 1912"
Съдия: Ивайло Стоянов

Първата среща през сезона: Берое - Ботев 2:0

Легенда: гол , автогол , жълт картон  , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация