Ботев (Пловдив) записа нова победа с 3:0 на лагера в Турция. Избраниците на Ферарио Спасов надвиха Кизил-Жар от Казахстан, след като преди дни се наложиха със същия резултат и над руския Чайка.

Точни за победата днес бяха Антонио Вутов на два пъти, както и Александър Тонев. И трите попадения паднаха през второто полувреме на мача. В 56-ата минута Тонев прониза вратаря на съперника с мощен изстрел, откривайки резултата. Две минути по-късно Вутов покачи на 2:0.

В 67-ата футболистите на Кизил-Жар направиха груба грешка, от която Вутов се възползва. Атакуващият футболист на Ботев излезе очи в очи със стража и реализира за крайното 3:0.

Участие в контролата не взеха контузените Тодор Неделев, Бисер Бонев и Димитър Балинов.

БОТЕВ (Пловдив) - КИЗИЛЖАР 3:0
1:0 Тонев (56), 2:0 Вутов (58), 3:0 Вутов (67)

Стартовият състав на Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Станислав Работов, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Джонатан Перейра, Лъчезар Балтанов, Станислав Шопов, Никола Илиев, Антонио Вутов, Александър Тонев
Резерви: Георги Аргилашки, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Атанас Стоименов, Димитър Тонев, Стефан Попов, Петър Итов, Андерсон, Радослав Терзиев

БЛИЦ представя: Зимна подготовка 2020
Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020