Ботев (Пловдив) разгроми Монтана със 7:1 в мач от Група "А" на плейофа във втората осмица на първенството. Двубоят стартира в 20:00 часа в Коматево и премина под тоталното надмощие на домакините.

Ботев поведе още в 5-ата минута. Крум Стоянов направи двойно с Неделев по левия фланг, напредна по аутлинията и от минимален ъгъл успя да вкара гол след няколко рикошета във вратаря и гредите.

Преднината бе удвоена с идентична флангова атака на скорост в 26-ата минута. Серкан Юсеин пусна на скорост за Крум Стоянов, който подаде на Балтанов. Капитанът на Ботев само засече в мрежата за втория си гол този сезон - 2:0.

В 58-ата минута резервата Антонио Вутов покачи на 3:0 след добавка с атрактивно прехвърляне от въздуха. 20-годишният мездренчанин отбеляза първото си попадение в елита, откакто се завърна от Италия, като това става в шестото му участие.

Монтана намали за 3:1 в 69-ата минута, когато най-опасният футболист на гостите Саер Сене вкара дебютния си гол във второто си участие. Таранът бе оставен непокрит при нисък пас на Сергей Георгиев и на празна врата отбеляза.

Втора чудесна изява на Вутов върна аванса от три гола на Ботев. Балтанов напредна отдясно и пусна ниска топка за Вутов, който излъга отбраната и вратаря на Монтана, пропускайки между краката си, и чакащият от задна позиция Неделев само прати в опразнената врата, записвайки името си сред голмайсторите.

Друга резерва – 15-годишният Кристиан Добрев, също се разписа секунди след появата си. В 79-ата минута той се пребори за висока топка с Бамба, подценил младока, остана сам срещу вратаря и с премерен удар в далечния ъгъл вкара дебютния си гол в елита. Вутов направи 6:1 в 83-ата минута с диагонален удар през куп от играчи при корнер, а крайното 7:1 оформи Неделев след изключително двойно с Балтанов.

БОТЕВ - МОНТАНА 7:1
1:0 Крум Стоянов (5), 2:0 Лъчезар Балтанов (26), 3:0 Антонио Вутов (58), 3:1 Саер Сане (69), 4:1 Тодор Неделев (74), 5:1 Кристиян Добрев  (79), 6:1 Антонио Вутов (83), 7:1 Тодор Неделев (86)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5  ГОООЛ! 1:0 за Ботев! Крум Стоянов нахлу на скорост вляво в наказателното поле на Монтана и от малък ъгъл отблизо пропуши топката във вратата, пазена от Корин Брукс-Мийд.
26  ГОООЛ! 2:0 за Ботев! Крум Стоянов проби отляво и подаде към Лъчезар Балтанов, който опъна в мрежата на Монтана.
32 - Иван Чворович спасява изстрел на Андреас Васев.
36 - Тодор Неделев извежда Косоко сам срещу вратаря на Монтана, снажният нападател обаче не успява да преодолее Корин Брукс-Мийд, който скъси ъгъла и успя да блокира.
45+1 - Край на първото полувреме.
---------------------

46 - Начало на второто полувреме.
51-  Невероятен пропуск на Косоко. Тодор Неделев го намира точно пред вратаря, но нападателят е блокиран.
57 - Смяна в тима на домакините. Антонио Вутов влиза на мястото на Юсеин.
58  - ГООООЛ! 3:0 за Ботев! Омар Косоко не успява да преодолее Корин Бруукс. Антонио Вутов посреща акробатично отскочилата топка и бележи още при първото си докосване.
69 -
ГОООЛ! 3:1 за Монтана! Саер Сене е намерен на чиста позиция от Сергей Георгиев и той на празна врата намалява резултата.

74 - ГОООЛ! 4:1 за Ботев!  Тодор Неделев се разписва след асистенция на резервата Вутов.
79 -
ГОООЛ! 5:1 за Ботев! Този път точен е най-младият на терена, 15-годишният Кристиан Добрев.
83 -
ГОООЛ! 6:1 за Ботев! Поредно попадение във вратата на гостите, вкарва го Вутов.
86 -
ГОООЛ! 7:1 за Ботев! Неделев се разписва.
90+2 - Край на мача. Ботев разгроми Монтана със 7:1!

Резултат с изображение за ботев  лого
БОТЕВ: 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 18.Радослав Терзиев, 4.Виктор Генев , 25.Крум Стоянов  (77- 11. Кристиан Добрев), 17.Лъчезар Балтанов , 14.Меледже Омнебес, 10.Серкан Юсеин (57- 39. Антонио Вутов), 7.Фелипе Бризола, 8.Тодор Неделев, 20.Омар Косоко (68 - 24. Лазар Марин)
Резерви: 22.Георги Георгиев, 3.Радослав Апостолов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 19.Борис Тютюков, 39.Антонио Вутов, 11.Кристиан Добрев
Треньор: Николай Киров

МОНТАНА: 12.Корин Брукс-Мийд, 17.Блажо Игуманович, 29.Диарасуба Бамба, 3.Иван Михов (60-2. Марко Яколич), 5.Бирахим Сар, 25.Костадин Дяков, 11.Андреас Васев (60 - 26. Джордже Ивеля), 7.Даниел Генов, 28.Саер Сене, 20.Петър Атанасов (82 - 4. Антони Иванов), 22.Сергей Георгиев
Резерви: 1.Евгени Александров, 24.Сантяго Вияфане, 2.Марко Яколич, 19.Юлиян Чапаев, 4.Антони Иванов, 26.Джордже Ивеля, 16.Стивън Петков
Треньор: Атанас Джамбазки

Пловдив, клубна база в Коматево
Съдия: Ангел Баялцалиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация