Ботев (Пловдив) прегази Локомотив (Горна Оряховица) с 4:0 в двубой от седми кръг на Първа лига. В главно действащо лице на срещата се превърна Жоао Пауло, който заби хеттрик за "канарчетата". Един гол добави Серкан Юсеин, а гостите могат да са доволни, че се разминаха само с толкова попадения във вратата си. Тимът на Николай Киров записа най-голяма си победа от началото на сезона.

Ботев бе пълен господар на терена,а  гостите от Горна Оряховица се отърваха само с два гола. Те бяха идентични и дело на Жоао Пауло. Португалецът бе изведен зад защитата на гостите от Тодор Неделев в 22-ата минута и лесно реализира за 1:0, а в 32-ата повтори упражнението, но този път след пас на Иван Стоянов.

Ботев можеше да вкара още няколко гола, но Неделев удари греда, а Жоао Пауло пропиля възможност да вкара хеттрик още през първото полувреме. Тимът на Ангел Червенков създаде само една ситуация през първите 45 минути, но Курьор от два метра стреля право в ръцете на вратаря Георгиев.

През второто полувреме картината не се промени и Ботев наниза още два гола. Жоао Пауло записа хеттрик, след като за пореден път бе изведен за отбраната и отново преодоля Банков в 68-ата минута.
Преди това в 59-ата Серкан Юсеин отне топката от бранител на Локо и веднага прати топката в мрежата за 3:0.

Гостите от Горна Оряховица играха с човек по-малко от 62-ата минута, когато за втори жълт картон бе изгонен Мартин Кавдански.

Ботев се изкачи на 8-о място с 10 точки, докато Локомотив (Горна Оряховица) е на последна позиция с 2 точки.

Ботев - Локомотив (ГО) 4:0
1:0 Жоао Пауло (22), 2:0 Жоао Пауло (31), 3:0 Серкан Юсеин (59), 4:0 Жоао Пауло (68)

Срещата по минути:
6- Сериозна грешка в защитата на Локо. Серкан Юсеин излизаше сам срещу вратаря, но бе покосен от Кавдански. Съдията Боровски обаче прецени, че нарушението е само за жълт картон
18- Жоао Паоло получи хубав пас на стрелкова позиция от Неделев, но ударът мина над вратата
22- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Неделев подаде страхотен извеждащ пас към Жоао Пауло, който напредна и сам срещу Банков не сгреши- 1:0!
31- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Жоао Пауло отново е изведен зад гърба на защитата от Иван Стоянов, надбяга с лекота Димо Атанасов и прониза за втори път Банков -2:0!
36- Греда! Тодор Неделев навлезе към полето на Локо, излъга бранител и стреля силно, но топката разтресе напречната греда и се върна в полето
40- Атака на Локомотив, Курьор получи напълно сам на два метра от вратата, но ударът му бе избит от Георгиев
45+2- Край на първото полувреме
________________________________________
46- Начало на второто полувреме
51- Жоао Пауло от отлична ситуация прати топката над вратата
59- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Серкан Юсеин открадна топката от Николай Христов и веднага прати топката във вратата на Локо за 3:0!
62- Червен картон! Кавдански фаулира грубо Пауло, получи втори жълт картон и пое рано към съблекалните
68- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Пореден извеждащ пас към Пауло, който отново надбяга защитата и сам срещу Банков не сгреши - 4:0!