Ботев се спаси кръг преди края на шампионата. Вече е ясно, че от “А” група изпадат Беласица, Вихрен и Спартак. В срещите на застрашените отбори пловдивския тим победи този от Сандански с 3:1, а Спартак завърши наравно – 2:2 с Локомотив в София. Така Ботев има 30 точки и е недостижим над чертата с изпадащите. Вихрен остана с 26, а Спартак с 25.

За Ботев се разписаха Георги Андонов, Костадин Гаджалов и Георги Аврамов, а почетното попадение за Вихрен бе на Шукардиня. В 31-ата минута Андонов се възползва от хубаво подаване на Омониго Темиле и откри резултата. В края на полувремето Тодор Тимонов на два пъти имаше възможност да удвои преднината на "канарчетата", но пропускаше. Пет минути след подновяването на играта Павел Станев сгреши и Шукардиня изравни - 1:1. Този гол събуди изпадналите "канарчета". Костадин Гаджалов изведе отбора напред в 67-та минута. В 86-ата минута Георги Аврамов успя да направи резултата 3:1 и домакините започнаха да празнуват оставането си в елита. Малко преди гола Еривертон получи втори жълт.

Локо (Сф) и Спартак (Вн) завършиха 2:2. Равенството остави домакините извън евротурнирите, а варненци изпаднаха в "Б" група. Локо остана с 9 души още през първата част, а Спартак завърши мача с 10 души. Изгонени бяха Дарко Савич, Георги Марков и Юри Иванов. Резултатът бе открит от Моралес в 34-ата минута от дузпа, за нарушение на Савич срещу Ангел Стойков. В 60-ата Румен Горанов със страхотен шут изравни резултата – 1:1. В 76-ата минута Иван Найденов бе изпуснат от защитата и който без проблеми реализира за 1:2 за Спартак. Шест минути преди края на мача Мартин Камбуров вкара за 2:2 след удар от границата на наказателното поле./БЛИЦ

ЛОКО (СФ) – СПАРТАК (Вн) 2:2
0:1 Моралес (34-д), 1:1 Горанов (60), 1:2 Найденов (76), 2:2 Камбуров (84)

Локо (Сф): 84.Галев, 11.Добрев, 5.Марков, 81.Караджинов, 12.Савич, 30.Атанасов, 8.Шпишич, 10.Дяков, 28.Балдовалиев, 19.Камбуров, 6.Златински

Спартак (Вн): 22.Цанков, 28.Дончев, 3.Георгиев, 15.Илиев, 6.Ю. Иванов, 16.Стойков, 4.Моралес, 5.Миранда, 20.Найденов 23.Иванович, 9.Сакалиев

Стадион: "Локомотив"
Съдия: Антон Генов
Жълти картони: Дяков, Камбуров, Златински (Л), Илиев, Стойков, Орлинов (С)
Червени картони: Марков, Савич (Л), Иванов (С)