Играй БЛИЦ ГЕЙМ 2 - ТУК!

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 като гост Септември (София) в мач от втория кръг на Първа лига. Точни на "Васил Левски" бяха Стивън Петков и Тодор Неделев. Заслужените три точки за Ботев идват след бурната седмица при "канарчетата", които с победата днес донякъде свалиха напрежението.

Сред титулярите на Септември личаха имената на двама футболисти, преминали през Ботев - румънският защитник Александру Бенга и младият халф Асен Чандъров. Избраниците на Николай Митов позволиха на гостите да ги надиграват през по-голямата част от мача, като само добрите намеси на Валентин Галев предотвратиха още по-изразителна победа на "канарчетата".

През първото полувреме Ботев доминираше и не позволи на своя противник да застраши вратата на Даниел Кайзер. Гостите атакуваха също без чисти положения до 28-ата минута, когато Стивън Петков откри резултата. Снажният защитник на Септември Аласан Диаби сгреши с изнасянето на топката, Васил Шопов му я отне и нахлу вляво в наказателното поле на домакините, като се озова сам срещу Галев, в този момент видя свободния си съотборник и му пусна отличен пас, а за Стивън Петков остана най-лесното - да вкара в опразнената врата - 0:1.

На два пъти преди почивката “жълто-черните” имаха претенции за дузпа след избутвания в наказателното поле първо на Стивън Петков при резултат 0:0, а след това и срещу Васил Шопов при 0:1.

Три минути след началото на втората част пред Неделев се откри шанс да удвои резултата. Плеймейкърът взаимодейства отлично с Балтанов, но шутира много неточно от удобна позиция. Четири минути по-късно близо до гола бе и капитанът на “жълто-черните”, но силният му удар от границата на наказателното поле профуча покрай вратата.

В 58-ата голям пропуск направи Васил Шопов. Пристигналият от Дунав играч получи пас от Неделев, но от 5-6 метра стреля в тялото на Валентин Галев.

В 64-ата минута логичното се случи и Ботев затвърди превъзходството си с втори гол. Неделев реализира хладнокръвно с десния крак след центриране отдясно на Филип Филипов - 0:2.

Четвърт час преди края Даниел Кайзер отклони в ъглов удар опасно центриране на Борис Галчев от фаул, а след изпълнението на корнера Будинов стреля с глава встрани от вратата. До края Балтанов и Неделев пропуснаха да направят успеха на Ботев класически.

Следете с БЛИЦ: Първа лига - трансфери и подготовка, лято 2018

Първа лига - сезон 2018/2019

СЕПТЕМВРИ - БОТЕВ 0:2
0:1 Стивън Петков (28), 0:2 Тодор Неделев (64)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
22 - Валентин Галев лови удар на Густаво Афонсо.
25 - Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар от добра позиция, фронтално срещу вратата, пращайки топката над напречната греда.
28  ГОООЛ! Ботев повежда с гол на Стивън Петков - 0:1! Диаби сгреши с изнасянето на топката, Васил Шопов му я отне и нахлу вляво в наказателното поле на домакините, като се озова сам срещу Галев, но видя свободния си съотборник и му пусна отличен пас. За Стивън Петков остана най-лесното - да насочи топката в опразнената врата и да даде преднина на гостите.
33 - Лъчезар Балтанов се озова на добра позиция в наказателното поле на Септември, стреля, но право в ръцете на Галев.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Здравко Димитров отправи силен удар от дистанция, Кайзер плонжира и успя да избие топката.
58 - Пробив на Неделев отдясно завърши с подаване към Шопов, който стреля слабо от точката на дузпата, Галев отрази удара.
64  ГОООЛ! Ботев удвоява преднината си след попадение на Неделев! Филип Филипов центрира отдясно към Стивън Петков, който пропусна топката за Неделев. Плеймейкърът на Ботев се озова очи в очи с Галев и го преодоля с техничен удар отблизо.
71  Далечен изстрел на Неделев е избит от Галев.
75  Будинов можеше да намали резултата. Нападателят на Септември засече топката с глава след центриране на Галчев от корнер, но покрай лявата греда в аут.
83 - Неделев центрира отлично към Балтанов на далечната греда, но капитанът на "канарчетата" стреля неточно с глава.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Ботев победи Септември с 2:0.

СЕПТЕМВРИ: 1.Валентин Галев, 22.Георги Стоичков , 6.Александру Бенга, 4.Аласан Диаби, 25.Иван Стоянов, 26.Фабиано Алвеш, 10.Асен Чандъров (68  20.Ишмаел Байду), 13.Здравко Димитров, 11.Иван Тилев (62  8.Борис Галчев), 19.Крис Гади (74  18.Владимир Николов), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 12.Иван Василев, 15.Васил Добрев, 17.Димитър Костадинов, 8.Борис Галчев, 20.Ишмаел Байду, 24.Серхио Веласкез, 18.Владимир Николов
Tреньор: Николай Митов

БОТЕВ: 22.Даниел Кайзер, 23.Йордан Минев, 5.Кристиан Димитров , 6.Костадин Ничев, 28.Филип Филипов , 18.Радослав Терзиев, 16.Васил Шопов (81  26.Радослав Апостолов), 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев , 93.Густаво Афонсо (88  11.Кристиан Добрев), 20.Стивън Петков   (73  9.Диого Кампос)
Резерви: 99.Иван Чворович, 11.Кристиан Добрев, 14.Станислав Шопов, 26.Радослав Апостолов, 29.Дуде Ндонгала, 77.Mилко Георгиев, 9.Диого Кампос
Треньор: Николай Киров

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация