“Ботев” (Враца) победи Локо (Сф) с 2:1 в контрола, която се игра на изкуствения терен в Сандански. Падналите дъждове в града в последните дни затрудниха сериозно двата тима в намирането на подходящ терен и накрая те се срещнаха на изкуствена настилка.

”Железничарите” откриха резултата чрез Васил Велев още в 7-ата минута. Футболистът се разписа след хубав пас на капитана Кристиан Добрев. Бързо обаче “Ботев” изравни. В 16-ата минута Бранимир Костадинов засече с глава топката след ъглов удар и я прати във вратата.

На полувремето треньорите Тони Здравков и Тони Велков направиха доста смени. Играта се накъса и вървеше равностойно. Така се стигна до 81-ата минута, когато юношата на “Левски” Лъчезар Балтанов финтира вратаря Михайлов и реализира победното попадение.

Следващата проверка на Локомотив е на 18 февруари с Академик (Сф), а ден по-късно отборът мери сили с "Левски".

ЛОКО (Сф) – “БОТЕВ” (Враца) 1:2
1:0 Васил Велев (7), 1:1 Бранимир Костадинов (16), 1:2 Лъчезар Балтанов (81)

Локо (Сф): Галев, Коев, Гаров, Върбанов, Добрев, М. Димитров, Св. Петров, П. Петков, Пеев, Велев, Атанасов (Михайлов, Бранеков, Стоев, Ю. Петков, Манчев, Манолов)

“Ботев” (Вр): Митов, Куанг, Ванков, Альошев, Найденов, Валериев, Чалъков, Илиев, Костадинов, Коконов, Владинов (Ценовски, Д. Пенчев, Балтанов, А. Петров, Раденцов, Н. Христов, Рангелов, Н. Маринов)