„Ботев“ (Враца) победи с 2:1 четвъртодивизионния Околчица (Моравица) в контролна среща. Тимът от „Б“ група проведе проверката, тъй като в предстоящия кръг получава служебна победа над Спартак (Варна).

Първата опасност за отбелязване на гол сътвори аматьорският тим в 10-та минута, когато се наложи на вратаря Христо Митов да избива два последователни удара от упор на Цветан Николов и Росен Ценов. „Ботев“ откри резултата две минути по-късно след автогол на Милен Бельов.

В 31-та Цветелин Тонев покачи на 2:0, възползвайки се от прецизен пас на Иво Малинов. До края на първата част стражът Пламен Маринов показа висока класа и спаси два опасни удара на Петър Петров.

Александър Миков намали резултата десет минути преди края, а малко по-късно Иван Иванов пропусна да изравни на празна врата. „Ботев“ доигра мача с човек по-малко, след като главният съдия Илиян Маринов вдигна директен червен картон на резервата Валдемар Стоянов, който пробва да се саморазправи с Милко Гергов.