Ботев (Враца) и гостуващият Дунав завършиха 0:0 в първата битка от групата с тимовете, които се борят за оцеляването си в efbet Лига. Така за трети път от четирите им сблъсъка този сезон съперниците не успяват да си вкарат гол, а в единствения случай, в който имаше попадения, Ботев спечели с 3:1 в Русе.

Тези два отбора и Царско село ще определят класирането от 11-о до 13-о място. Точките на отборите от сезона до момента бяха нулирани и вече важат само резултатите от предстоящите три срещи, според които ще се определи и крайното класиране. Отборът с най-добри показатели ще заеме 11-ото място и ще си гарантира оставане в елита, другите два пък ще трябва да играят баражи срещу втория и третия от Втора лига.

Първата част бе равностойна без кой знае какви интересни положения пред двете врати. Ангел Лясков и Валери Домовчийски пропиляха най-изгодните ситуации за домакините, а Александър Исаевски бе най-близо до гола от гостите, но след удара му с глава топката премина на сантиметри покрай вратата.

След почивката домакините бяха по-активни, а гостите все по-често бавеха времето. В 65-ата минута Доминик Янков направи хубав финт и шутира от дистанция, но твърде слабо, за да затрудни Благой Макенджиев. Пет минути преди края отново Янков си освободи място за стрелба, но пак отправи слаб удар и Макенджиев хвана топката.

В крайна сметка двата тима си разделиха по точка и очакват следващите си срещи в борбата за оставане в елита.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ДУНАВ 0:0

Най-интересното от срещата по минути с БЛИЦ:
1 - Начало на мача.
8 - Стефан Христов надбяга Ангел Лясков отдясно, но изкара топката в аут
16 - Гостите са по-активни, а Исаевски се подхлъзна в наказателното поле на съперника точно преди да шутира
24 - Ангел Лясков шутира опасно, но топката премина на сантиметри покрай вратата на Дунав
26 - Юлиан Ненов центрира отдясно и Александър Исаевски засече топката с глава, пращайки я на сантиметри покрай вратата
29 - Валери Домовчийски отправи първия точен удар в мача, но Макенджиев спаси
38 - Домовчийски не можа да засече топката пред голлинията
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Хубава атака на домакините, но лошо подаване на Том я провали
60 - Гостите все по-често бавят времето
65 - Красимир Костов спаси удар на Щерев и изпусна топката, но нямаше кой да я довкара
71 - Зехиров шутира от фаул над вратата на гостите
84 - Макенджиев спасява слаб на Доминик Янков
90+1 - Росен Колев пресече центриране на Атанас Зехиров
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) и Дунав завършиха 0:0 за трети път този сезон.

Съставите
Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 24. Алассане Н Диайе (46 8. Доминик Янков), 4. Ангел Лясков (79 11. Андреас Васев), 81.  Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски, 37. Венцислав Керчев, 18.  Илия Миланов , 5. Петко Ганев, 10. Петър Атанасов (46 19. Ивайло Михайлов ), 88. Том, 7. Чавдар Ивайлов (59 9. Даниел Генов)
Резерви: 1. Христо Митов, 11. Андреас Васев, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 39. Деян Иванов, 8. Доминик Янков, 19. Ивайло Михайлов
Треньор: Антони Здравков

Дунав: 21. Благой Макенджиев , 22. Михаил Милчев, 29. Росен Колев, 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски, 94. Юлиан Ненов (78 4. Петко Цанков), 7. Ивайло Лазаров, 8.  Свилен Щерев, 10. Фернандо Кавалканте, 99. Стефан Христов, 45. Григор Долапчиев (62 77. Симеон Иванов)
Резерви: 33. Уго Гумиеро, 11. Диян Димов, 4. Петко Цанков, 17. Митко Русанов, 77. Симеон Иванов, 2. Димитър Тодоров, 16. Атанас Стамболов
Треньор: Пламен Донев

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация