Ботев Враца надви у дома Берое с 1:0 на стадион „Христо Ботев“ в мач от последния кръг и ще играе бараж за оставане в efbet Лига. Единственото попадение в срещата бе реализирано от Даниел Генов (17).

След този успех Ботев Враца завършва на 14-то място с актив от 33 точки, след като Пирин претърпя поражение от Локомотив София с 0:1 и зае 15-та позиция с 32 точки. Берое завършва сезона на 11-то място с 42 точки.

Първата възможност в мача се откри пред домакините, където Темитопе не успя да изчисти добре топката. Браян Переа овладя с гръб към вратата, обърна се и нанесе удар, който срещна тялото на играч на Берое и мина над вратата. В 7-ата минута Ботев получи право да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на гостите. Даниел Генов шутира, но прати топката в горната греда.

В 13-ата минута удар от далечна дистанция на Мартин Смоленски премина над вратата на Артур Мота. Четири минути по-късно домакините поведоха. Спас Георгиев достигна до топката отляво и центрира в наказателното поле, където Хуан Саломони остана под топката, а трима защитници в бяло изгледаха как Даниел Генов насочи топката с глава във вратата - 1:0.

Врачани продължиха да атакуват по-опасно. В 24-ата минута Даниел Генов пусна извеждащ пас към Мартин Ачков. Крайният защитник успя да се пребори за позиция с Викторио Вълков и нанесе удар от движение, с който не затрудни Мота. Две минути след това Клери Сербер проби отляво и центрира остро в наказателното поле. Вратарят на гостите успя да избие, а след това с топката се разминаха двама играчи на домакините.

В 36-ата минута Спас Георгиев и Клери Сербер комбинираха в наказателното поле, а французинът опита центриране. Франко Минго опита да изчисти, но кълбото се озова в Генов. Голмайсторът до момента шутира, но право в играч в бяло. Малко след това Георгиев центрира в наказателното поле, а вратарят на гостите изби. Топката се озова в Сербер, който потърси далечния ъгъл, но стражът се справи.

В 57-ата минута Ботев беше близо до втори гол. Роналдо Камара сбърка подаване към Карлос Алгара в своята половина. От това се възползва Даниел Генов, който овладя топката, напредна и от границата на наказателното поле нанесе удар, който срещна горната греда. Малко след това шут на Сегундо Пачаме мина над вратата.

В 75-ата минута влезлият малко преди това Марко Мажуга проби отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, с който Артур Мота се справи. Четири минути след това Берое организиара опасна атака, при която Уерик пусна подаване към Енцо Еспиноса отляво в наказателното поле. Аржентинецът нанесе удар, който премина покрай вратата.

До края на срещата Ботев задържа преднината си и стигна до бараж за оцеляване срещу Марек, който завърши трети във Втора лига.

БОТЕВ ВРАЦА - БЕРОЕ 1:0
1:0 Даниел Генов (17)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3 - Браян Переа овладя рикоширала топка в наказателното поле на Берое, обърна се и шутира, но над напречната греда.
7 - ГРЕДА за Ботев Враца! Даниел Генов шутира директно от пряк свободен удар, но топката рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Артур Мота.
13 - Мартин Смоленски смени фронта на атаката на Ботев Враца, като комбинира с Мартин Ачков, който отправи мощен изстрел от сериозна дистанция, но не намери целта.
17 - ГОООЛ за Ботев Враца! Даниел Генов засече центриране на Спас Георгиев отдясно и с глава се разписа за 1:0.
37 - Спас Георгиев напредна по дясното крило и центрира, но Мота отби топката. Клери Сербер потърси горния ляв ъгъл на вратата на Берое, но стражът на гостите улови.
44 - Роналдо Камара центрира от корнер на втора греда, където Федерико Санети се извиси и стреля с глава, но покрай вратата на Красимир Костов.
45 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
58 - ГРЕДА за Ботев Враца! Роналдо Камара загуби топката в центъра, а Даниел Генов отне и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши с удар от границата на наказателното поле и отново напречната греда спаси гостите.
75 - Марко Мажуга проби отдясно, навлезе в наказателното поле и нанесе удар, с който Артур Мота се справи.
79 - Берое организиара опасна атака, при която Уерик пусна подаване към Енцо Еспиноса отляво в наказателното поле. Аржентинецът нанесе удар, който премина покрай вратата.
90+3 - Край на мача! Ботев Враца надви Берое с 1:0 и се класира за бараж срещу Марек за място в елита.

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 20. Мартин Христов, 27. Меси Биатумусока, 13. Мартин Ачков  – 24. Мартин Смоленски, 18. Диого Барбоса – 10. Спас Георгиев (7314. Марко Мажуга), 9. Даниел Генов  (90+328. Едуардо Кунде), 8. Клери Сербер (7321. Бабукар Траоре) – 19. Браян Переа (К)
Резерви: 34. Федерико Бариос, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 14. Марко Мажуга, 11. Ласана Ндиайе, 5. Петко Ганев, 77. Стефан Велев, 17. Чавдар Ивайлов, 6. Николай Стефанов
Треньор: Христо Янев

Берое: 1. Артур Мота – 4. Франко Минго, 18. Хуан Пабло Саломони, 14. Викторио Вълков  – 2. Темитопе Акинжогунла, 19. Карлос Алгара, 20. Сегундо Пачаме (7816. Денислав Станчев), 98. Роналдо Камара (7115. Енцо Еспиноса), 3. Станислав Йовков (7124. Стефан Гаврилов) – 7. Федерико Санети, 99. Мирослав Георгиев (4611. Уерик Каетано)
Резерви: 23. Родриго Ачинели, 5. Лучано Скаудроне, 10. Джани Политино, 11. Уерик Каетано, 15. Енцо Еспиноса, 16. Денислав Станчев, 21. Дамян Йорданов, 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Валентин Железов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР