Ботев (Враца) надви Септември (София) с 1:0 и запази мястото си в елита. Христо Златински (76-дузпа) донесе успеха за тима от Враца, а ситуацията за нарушението в наказателното поле срещу Чавдар Ивайлов от страна на Александър Тодоров бе спорна. Столичани стигнаха до баража, след като завършиха на трето място във Втора лига, а врачани завършиха втори в групата от втората осмица на efbet Лига, в която тимовете се бореха за оцеляване.

Още в 9-ата минута тимът от Враца можеше да поведе, но вратарят Николай Банков успя да избие топката след удар на Даниел Генов от близка дистанция. Десетина минути след това Атанас Кабов шутира от дъгата пред наказателното поле, но над вратата на Красимир Костов. В 24-ата минута Венци Керчев допусна топка да мине зад гърба му и Марио Илиевски се озова сам срещу Красимир Костов, но Мартин Николов успя да протегне крак и да блокира удара на северномакедонеца.

Десетина минути след това Христо Златински шутира мощно от далечна дистанция, но прати топката над вратата на Септември. Врачани продължиха да са по-активни до края на първата част и в четвъртата минута от добавеното към нея време Христо Златински шутира опасно от пряк свободен удар пред наказателното поле, топката премина под стената и вратарят Николай Банков спаси, избивайки я в корнер.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Малко след почивката Петър Атанасов направи двойно подаване с Дориан Бабунски, но след това отправи изключително неточен удар. В 56-ата минута и резервата Юлиан Ненов направи пропуск пред вратата на столичани след центриране на Даниел Генов. В 68-ата минута Ненов можеше да изведе врачани напред в резултата след далечен шут, но топката кацна на напречната греда.

В 74-ата минута след центриране от корнер защитниците не успяха да изчистят топката, а нахлулият в наказателното поле Чавдар Ивайлов падна след съприкосновение с Александър Тодоров, а съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. На повторенията се видя, че по-скоро няма нарушение за наказателен удар, а Христо Златински реализира дузпата за 1:0. Секунди по-късно Септември можеше да изравни, но Красимир Костов спаси силен удар от далечна дистанция на Йоан Гаврилов. В 85-ата минута Иван Арсов се извиси над всички при центриране в наказателното поле на Ботев, но ударът му с глава бе спасен от Красимир Костов. До края на мача усилията на столичани не бяха достатъчни за изравнителен гол и тимът от Враца запази мястото си в елита.

БОТЕВ (ВРАЦА) - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 1:0
1:0 Христо Златински (76-дузпа)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
9 - Даниел Генов получи топката от Чавдар Ивайлов на страхотна позиция, но ударът бе избит от вратаря Николай Банков
10 - В ответната атака Атанас Кабов навлезе в полето на врачани и последва меле около дузпата, което на пръв поглед доведе до непозволени действия на Венци Керчев, но съдията Драгомир Драганов прецени, че няма основания да посочва бялата точка
19 - Атанас Кабов стреля от дъгата пред наказателното поле, но над вратата на Костов
24 - Венци Керчев допусна топка да мине зад гърба му и Марио Илиевски се озова сам срещу Красимир Костов, но Мартин Николов успя да протегне крак и да блокира удара на северномакедонеца
29 - Даниел Генов бе изведен зад отбраната на столичани след изпълнение на тъч от Мартин Николов, но Арсов и Асен Георгиев го догониха и спряха
34 - Христо Златински шутира мощно от далечна дистанция, но прати топката над вратата на Септември
40 - Йоан Гаврилов блокира удар на Петър Атанасов и топката излезе в корнер
45+4 - Христо Златински шутира опасно от пряк свободен удар пред наказателното поле, топката премина под стената и вратарят Николай Банков спаси, избивайки я в корнер
45+6 - Край на първата част!
........................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - Петър Атанасов направи двойно подаване с Дориан Бабунски, но след това отправи изключително неточен удар
56 - Даниел Генов центрира към Юлиан Ненов, който обаче отправи неточен удар от изгодна позиция
61 - Георги Сърмов шутира неточно от далечна дистанция
68 -  ГРЕДА за Ботев (Враца)! Юлиан Ненов отправи далечен удар и топката кацна на напречната греда
70 - Неточен удар на Даниел Генов, който прати топката над вратата
72 - Дориан Бабунскк шутира отдалеч право в ръцете на Николай Банков
73 - ДУЗПА за Ботев (Враца)! След центриране от корнер защитниците не успяха да изчистят топката, а нахлулият в наказателното поле Чавдар Ивайлов падна след съприкосновение с Александър Тодоров, а съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка. На повторенията се видя, че по-скоро няма нарушение за наказателен удар.
76 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Христо Златински реализира хладнокръвно от бялата точка за 1:0
78 - Красимир Костов спаси силен удар отдалеч на Йоан Гаврилов
85 - Иван Арсов се извиси над всички при центриране в наказателното поле на Ботев, но ударът му с глава бе спасен от Красимир Костов
90+4 - Край на мача! Ботев (Враца) победи Септември (София) с 1:0 и остава в елита

Съставите
Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов , 2. Никола Колев (46 30. Валери Домовчийски), 23. Христо Златински , 9. Даниел Генов (89 14. Димитър Буров), 10. Петър Атанасов (54 94. Юлиан Ненов), 17. Чавдар Ивайлов (78 24. Аласан Ндайе ), 20. Дориан Бабунски
Резерви: 1. Христо Митов -в, 14. Димитър Буров, 24. Аласан Н'Диайе, 94. Юлиан Ненов, 30. Валери Домовчийски, 28. Самир Аясс, 16. Петър Генчев
Треньор: Петър Петров

Септември (София): 1. Николай Банков, 5. Георги Сърмов , 8. Александър Тодоров , 22. Асен Георгиев , 10. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 16. Кристиян Пешов (77 7. Запро Динев ), 14. Марио Илиевски, 11. Мартин Ачков (77 25. Иван Стоянов), 20. Християн Казаков (51 24. Стефан Гаврилов)
Резерви: 21. Иван Василев -в, 15. Ангел Грънчов, 7. Запро Динев, 25. Иван Стоянов, 6. Кирил Киров, 17. Симеон Александров, 24. Стефан Гаврилов
Треньор: Христо Арангелов

София, стадион "Славия"
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение