Ботев (Враца) направи 2:2 срещу Арарат Армения в последната си контрола в Кипър. Врачани реализираха попаденията си през първата част, а на почивката Христо Янев даде шанс в игра да влязат всички футболисти, които нямат здравословни проблеми.

Бубакар Траоре откри резултата, след като засече успореден пас на Илкер Будинов. След това Ботев направи изключително бърза контраатака, която започна от Диого Барбоса. Той подаде към Траоре, който асистира за попадението на Браян Переа.

На почивката Христо Янев направи доста промени в състава. На терена се появи и Ласана Н'Диайе, който направи неофициален дебют със зелената фланелка.

Арменците стигнаха до гол през втората част и намалиха на 1:2. Арарат успя да изравни в момент, в който Ботев беше с човек по-малко на терена. Мирослав Маринов получи тежък удар и дълго време му се оказваше лекарска помощ, която продължи и извън терена. Така футболистите на Арарат направиха бърза контраатака и успяха да изравнят, а Маринов бе заменен принудително от Митко Панов.

Съставът на Ботев (Враца): Красимир Костов, Илкер Будинов, Мартин Христов, Меси Биатомусока, Браян Мендоса, Диого Барбоса, Марио Киконда, Стефан Велев, Спас Георгиев, Бубакар Траоре, Браян Переа (Любомир Василев, Мирослав Маринов, Ласана Н'Диайе, Едуардо Кунде, Мартин Ачков, Мартин Смоленски, Петко Ганев, Иван Нешков, Чавдар Ивайлов, Митко Панов, Пламен Петров).

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024