Ботев (Враца) започна с победа участието си в турнира „Балчик къп“. Тимът на Сашо Ангелов се наложи с 2:1 над втория състав на Лудогорец. В 43-ата минута Иван Колев, след двойно подаване с Йордан Апостолов, излезе сам срещу вратаря на "орлите" и вкара за 1:0. Преди това той на два пъти пропусна да открие резултата от удобни позиции.

Борислав Борисов и Ивайло Михайлов също нямаха късмет. През второто полувреме пропуснаха Емил Стоев и Румен Рангелов. В 80-ата мин. друг от новаците в състава на Сашо Ангелов - Петър Атанасов, направи самостоятелен пробив отляво и насочи топката в мрежата за 2:0.

Лудогорец II върна едно попадение в 83-ата, възползвайки се от грешка в отбраната на съперника, но за нещо повече от страна на „орлите“ не им стигна времето.

Двубоят беше ръководен от Драгомир Драганов, с помощници Димо  Вълчев и Красимир Атанасов.

На 27 януари Ботев ще мери сили с Черноморец (Балчик), на 30-и ще играе с Добруджа (Добрич), а на 2 февруари врачани излизат срещу Витоша (Бистрица).