С група от 22-ма футболисти Ботев (Враца) започва новия сезон във Втора лига. Те бяха представени преди последната контрола с Партизан (Червен бряг).

Новите са Петър Альошев, Кристиян Григоров, Ивайло Василев, Димитър Тодоров, Здравко Димитров, Богомил Христов, Борислав Борисов, Атанас Фиданин, Атанас Димитров, Ивелин Илиев, Александър Александров и Стефан Митев.

От миналия сезон остават: вратарите Христо Митов и Стилиян Бонев, защитникът Иво Харизанов, халфовете Ивайло Михайлов и Иван Иванов, Янаки Смирнов, Спас Георгиев, Илия Карапетров, Виктор Василев от U19 и Тодор Чаворски.

Няма промени в спортно-техническия щаб. На старши треньора Сашо Ангелов ще помага Ивайло Димитров, а Илиян Василев ще се грижи за подготовката на вратарите.

Ботев спечели последната си контрола преди началото на сезона във Втора лига. След поражения по време на подготовката врачани записаха убедителен успех с 4:0 над Партизан (Червен бряг).

Спас Георгиев откри резултата в 37-ата минута. В 54-ата Тодор Чаворски удвои. Четвърт час по-късно Ивелин Илиев също се разписа, а 11 минути преди края той оформи крайното 4:0 с второто си попадение в срещата.

Ботев (Враца) стартира новия сезон на Втора лига на 22 юли (събота), когато от 18:30 часа приема Марица (Пловдив).