Ботев (Враца) и Несебър завършиха 2:2 в мач от 16-ия кръг на Втора лига, игран на стадион "Христо Ботев" в града под Околчица. Домакините се провалиха в края на двубоя, когато допуснаха два гола и се разминаха с победата.

Тимът на Сашо Ангелов поведе в 25-ата минута чрез Венци Иванов, а в 51-ата защитникът Мартин Димов удвои с глава - 2:0.

В 73-ата минута Ивайло Яначков пострада след сблъсък с Иван Цачев и бе откаран с линейка в болницата във Враца. Несебър намали в 82-ата минута с гол на Галин Димов с глава. В 91-ата резервата Ерай Карадайъ донесе точката на гостите - 2:2.

Във временното класиране Ботев (Враца) е девети с 19 точки, а Несебър е седми с 24.

ВТОРА ЛИГА - 16 КРЪГ

4 декември 2016 г. (неделя), 13:00 часа
БОТЕВ (Враца) - НЕСЕБЪР 2:2
1:0 Венци Иванов (25), 2:0 Мартин Димов (51), 2:1 Галин Димов (82), 2:2 Ерай Карадайъ (90+1)

4 декември 2016 г. (неделя), 14:00 часа