Ботев (Враца) записа успех с 3:1 над Арда в мач от 22 кръг на efbet Лигата и с това спря негативната си серия от девет поредни срещи без победа в шампионата. За последно врачани се наложиха в мач от първенството на 5 октомври – 3:0 над Ботев (Пловдив). Това пък беше пети последователен мач на тима от Кърджали без победа в efbet Лигата и постави под въпрос бъдещето на треньора Стамен Белчев начело на отбора.

Аласан Н`Диайе откри резултата още в петата минута. Той се разписа с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите при центриране от корнер. Десетина минути по-късно последва нова възможност пред вратата на гостите, когато Том с глава не успя да се разпише след центриране на Ангел Лясков отляво. Малко след това Арда изравни. Светослав Ковачев се оказа на чиста позиция в наказателното поле на Ботев (Враца) и стреля точно край плонжа на Христо Митов.

Осем минути по-късно Петко Ганев възстанови преднината на домакините. В 36-ата минута Спас Делев удари греда. През втората част Ботев стигна до трети гол. В 64-ата минута Илия Миланов беше точен с глава след центриране на Том. Седем минути преди края Петко Ганев беше близо до ново попадение във вратата на Арда, но при удара му с глава топката се отби в гредата.

БОТЕВ (ВРАЦА) – АРДА 3:1
1:0 Аласан Н`Диайе (5), 1:1 Светослав Ковачев (19), 2:1 Петко Ганев (27)

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
3 -  ГОООЛ! Аласан Н`Диайе открива резултата за Ботев (Враца). Той е точен с глава след разбъркване при корнер изпълнение на корнер.
15 - Ангел Лясков проби отляво и центрира опасно пред вратата на Арда, но ударът на Том с глава мина над вратата
19 -  ГОООЛ! Арда изравни! Светослав Ковачев беше изведен в чиста позиция срещу Митов и стреля точно във вратата край плонжа на вратаря
21 - Даниел Генов стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата
27 -  ГООЛ! Петко Ганев беше изведен сам срещу Иван Караджов и не сбърка при удара си към вратата
36 -  ГРЕДА! Спас Делев стреля от фаул, Митов леко отклони топката, която се отби в гредата
45+1 - Край на първото полувреме
-------------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
62 - Опасен удар на Румен Руменов към вратата на домакините, но изстрелът му е избит в корнер
62 - При изпълнението на корнера, Зоран Гаич засече центрирането с глава и топката излезе в аут
64 -  ГООЛ! Трето попадение за Ботев (Враца). Илия Миланов се разписа с глава след центриране на Том
68 - Иван Караджов спаси удар на Петър  Атанасов, който беше изведен в чиста позиция от Аласан Н`Диайе
83 -  ГРЕДА! Петър Атанасов центрира от корнер, а след удара с глава на Петко Ганев топката се отби в гредата
86 - Удар на Илиша Сам минава покрай вратата на Ботев (Враца)
90+3 - Край на мача

POFK Botev VratsaБотев (Враца): 1.Христо Митов, 24.Аласан Н`Диайе , 4.Ангел Лясков, 81.Атанас Зехиров (83-11.Андреас Васев), 37.Венцислав Керчев, 23.Владислав Узунов (62-19.Ивайло Михалов ), 9.Даниел Генов, 18.Илия Миланов , 5.Петко Ганев , 10.Петър Атанасов, 88.Том (72-30.Валери Домовчийски)
Резерви: 34.Стамен Бояджиев, 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 8.Доминик Янков, 19.Ивайло Михайлов, 28.Христо Златински, 7.Чавдар Ивайлов
Треньор: Антони Здравков

FK Arda 1924 KardzhaliАрда: 1.Иван Караджов, 5.Зоран Гаич, 24.Илиас Хасани , 20.Стойчо Атанасов, 25.Матеус Леони , 27.Емил Мартинов (60-45.Илиша Сам), 33.Дарен Сидоел (80-8.Румян Ховсепян), 11.Александър Георгиев (59-15.Лукас Мартинс), 98.Светослав Ковачев , 19.Румен Руменов, 7.Спас Делев
Резерви: 91.Николай Банков, 21.Мaртин Костадинов, 71.Пламен Крумов, 8.Румян Ховсепян, 17.Иван Коконов, 15.Лукас Мартинс, 45.Илиша Сам
Треньор: Стамен Белчев

Враца, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация

Следете с БЛИЦ: efbet Лига - сезон 2019/2020