“Ботев” (Враца) пропусна да влезе в "А" група още днес след загуба с 0:2 при визитата си на втория Спортист (Своге) в среща от 29-ия кръг на Западната "Б" група. Головете реализираха Младен Стоев в 48-ата минута и Симеон Атанасов в 85-ата минута. По този начин "шоколадите" съкратиха на 6 точки аванса на лидера 4 кръга преди края.

Третият Етър също спечели - 1:0 срещу Малеш в Микрево, и остава в борбата за баража на 3 точки зад Спортист. Играчите от Своге обаче имат един мач по-малко до края, тъй като в следващия кръг на 28 май почиват. При този вариант “Ботев” се нуждае от 4 точки в оставащите си двубои с Малеш (домакинство), Септември (Симитли) (гостуване), Ботев (Криводол) (домакинство) и Чавдар (Етрополе) (гостуване). Поражението от Спортист беше първо за врачани от 19 март насам, когато отстъпиха с 1:3 при гостуването си на Банско. /БЛИЦ

ЗАПАДНА "Б" ГРУПА - 29 КРЪГ

От 21 май (събота)
Спортист (Своге) - "Ботев" (Враца) 2:0
1:0 Младен Стоев (48), 2:0 Симеон Атанасов (85)

Малеш (Микрево) - Етър (Велико Търново) 0:1
0:1 Мариян Генов (78)

Септември (Симитли) - Вихрен (Сандански) 2:1

"Ботев" (Криводол) - Банско 1:2
0:1 Георги Калайджиев (35), 1:1 Ерай Салиф (50), 1:2 Давид Гълъбов (78)

Чавдар (Етрополе) - Чавдар (Бяла Слатина) 2:1
0:1 Кристиян Григоров (31), 1:1 Ивайло Чочев (71), 2:1 Георги Пашов (75-дузпа)

Резултати по кръгове:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 89, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29

10.Малеш (Микрево) 27 7 7 13 18:32 29
11."Ботев" (Криводол) 26 4 4 18 22:54 16 (изпада)
12.Ком-Миньор (Берковица) 0 0 0 0 0:0 0

*Заб.: Ком-Миньор (Берковица) се отказа от участие в първенството, БФС анулираха резултатите на отбора.