Ботев (Враца) победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в двубой от втория кръг на Ефбет лига. Така врачани спечелиха първи три точки през новия сезон, докато "канарчетата" са с две загуби от два мача преди битките с АПОЕЛ Никозия в Европа, първата от които е идната сряда.

Двубоят във Враца се игра при високи температури и стартира с удар на домакините извън рамките на вратата, а в следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, като липсваха опасности пред двамата вратари.

Първият точен удар в мача дойде в 26-ата минута след комбинация между Браян Переа и Даниел Генов пред вратата на Ботев (Пловдив). Минута по-късно домакините отправиха още един точен изстрел, дело на Жан Пиер Да Силва.

Пловдивчани отговориха с няколко атаки, но ударите им бяха блокирани.

Ботев (Враца) нанесе тежък удар по гостите между 35-ата и 37-ата минута, когато Браян Переа се разписа на два пъти - първо с удар в далечния ъгъл за 1:0, а след това и с глава за 2:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Втората част започна с две промени за Ботев (Пловдов), а Точукву Ннади и Мартин Секулич се появиха в игра. Хърватинът  се превърна в герой за пловдивчани, разписвайки се два пъти за 4 минути. Секулич първо прехвърли вратаря на Ботев (Враца) в 50-ата минута (2:1), а в 54-ата получи топката с гръб към вратата, обърна се и стреля в непокрития ъгъл за 2:2.

В следващите пет минути врачани на два пъти имаха претенции за дузпа, но ВАР и реферът Георги Давидов не ги уважиха.

Пет минути преди края резервата Мирослав Маринов се превърна в герой с попадение за 3:2 след двойно подаване с Браян Переа.

В продължението на мача бранителят на Ботев (Пловдив) Па Конате извърши груб фаул и получи жълт картон, като след ВАР реферът му показа червен картон и го изгони.

БОТЕВ (ВРАЦА) - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:2
1:0 Браян Переа (35'), 2:0 Браян Переа (37'), 2:1 Мартин Секулич (50'), 2:2 Мартин Секулич (54'), 3:2 Мирослав Маринов (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата. Горещо време във Враца.
5' Първи удар в мача! Новата звезда на врачани Браян Переа пое топката и шутира, но не намери очертанията на вратата.
25'  Първи точен удар в мача! Браян Переа подаде към Даниел Генов, който стреля, но вратарят на Ботев (Пловдив) се намеси.
26'  Още един хубав удар на домакините! Жан Пиер Да Силва опита да изненада стража на гостите с техничен удар, но  вратарят се справи.
35'  Какъв пропуск за Ботев (Враца)! Чавдар Ивайлов получи топката на 5-6 метра от вратата, но я прати над напречната греда.
35'  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Центриране отляво намери Браян Переа стреля в далечния ъгъл!
37'  ГОООЛ за Ботев (Враца)! Отново Переа се разписа за домакините, като този път засече топката с глава.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ГООООЛ! Резервата Мартин Секулич се разписа за Ботев (Пловдив), след като бе изведен зад отбраната на домакините и прехвърли вратаря.
54'  ГООООЛ за Ботев (Пловдив)! Отново Секулич се оказа в най-добра позиция в наказателното поле, обърна се и стреля за 2:2.
59' Претенции за дузпа от страна на Ботев (Враца) за игра с ръка на Секулич. ВАР не даде сигнал за нарушение на правилата.
60' Нови претенции! Този път за игра с ръка на Николай Минков, но отново няма сигнал.
85'  ГООООЛ за Ботев (Враца)! Резервата Мирослав Маринов разигра с Браян Переа в наказателното поле на гостите и вкара топката в мрежата за 3:2.
90+4'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Па Конате напуска играта след груб фаул.
90+6' Край на мача!

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022
БЛИЦ представя всичко за българското участие в Европа

Ботев ВрацаБОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов - к, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (71' 15. Марослав Маринов ) , 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа   , 21. Жан Пиер Да Силва (90+3  22. Петър Кепов ), 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов (86'  14. Мартин Атанасов)
Резерви34. Федерико Рубио, 7. Митко Панов, 11. Виктор Василев, 20. Меси Биатумусока
Треньор: Росен Кирилов

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 24. Джаспър ван Хертъм (46'  9. Мартин Секулич  ), 44. Роберто Пунчец , 4. Виктор Генев -к, 17. Николай Минков , 15. Джеймс Етоо, 6. Дилан Мертенс , 3. Па Конате , 23. Димитър Тонев (46'  21. Точукву Ннади), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан  (90+1'  20. Лъчезар Балтанов)
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 27. Атанас Чернев, 14. Бисер Бонев,
Треньор: Азрудин Валентич

Стадион: "Христо Ботев", Враца
Съдия: Георги Давидов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия