ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 2 И СПЕЧЕЛИ ЗЛАТНА ТОПКА ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Ботев (Враца) се класира за осминафиналите на купата на България, след като се наложи над втородивизионния Септември (София) като гост с 4:3 при дузпите. Редовното време завърши при резултат 3:3, а в продълженията двата тима си вкараха по още два гола. Йордан Йорданов направи решителния пропуск за столичани при дузпите.

Браян Переа откри резултата за Ботев (Враца) в осмата минута, когато засече центриране на Красимир Тодоров от корнер. Последваха пропуски на Самб Бадара за Септември и Марко Мажуга за гостите.

В 34-ата минута Димитър Костадинов изравни с удар от границата на наказателното поле. В самия край на първото полувреме врачани отново взеха аванс. Жан Да Силва беше точен с мощен удар от далечна дистанция.

В 81-ата минута тимът на Христо Янев сякаш подпечата класирането си за следващата фаза, след като Луис Суарес вкара за 3:1. Минута преди края на редовното време Димитър Костадинов намали изоставането на тима си, а в добавеното време оформи хеттрика си и прати мача в продължения.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Още във втората минута на първия допълнителен период Митко Панов даде нова преднина на Ботев (Враца). Той беше точен при добавката на свой удар, който беше спасен от вратаря Ивайло Иванов.

След това последва обрат и Септември поведе. В 95-ата минута Александъп Петров изравни, десет минути по-късно след солова акция Здравко Димитров вкара за 5:4 в полза на столичани. Три минути преди края на второто продължение Мартин Кавдански успя да вкара за 5:5 и докара двубоя до дузпи.

При тях всички играчи на Ботев (Враца) успяха да се разпишат във вратата на Ивайло Иванов. За Септември първи пропусна Здравко Димитров, а Йордан Йорданов не успя да вкара петата дузпа и така Ботев (Враца) се класира за следващата фаза.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – БОТЕВ (ВРАЦА) 3:4 при дузпите
(3:3 в ред. вр. и 5:5 след продължения)

0:1 Браян Переа (8), 1:1 Димитър Костадинов (34), 1:2 Жан Да Силва (45), 1:3 Луис Соарес (84), 2:3 Димитър Костадинов (89), 3:3 Димитър Костадинов (90+1), 3:4 Митко Панов (92), 4:4 Александър Петров (94), 5:4 Здравко Димитров (104), 5:5 Мартин Кавдански (117)
При дузпите: 1:0 Димитър Костадинов, 1:1 Браян Переа, 2:1 Асен Георгиев, 2:2 Даниел Генов, 2:2 Здравко Димитров (пропуска), 2:3 Момчил Цветанов, 3:3 Ивайло Михайлов, 3:4 Спас Георгиев, 3:4 Йордан Йорданов (пропуска)

Септември: 1. Ивайло Илиев, 5. Асен Георгиев, 17. Мартин Стоянов, 4. Иван Арсов, 19. Митко Митков, 18. Кубрат Йонашчъ, 13. Йордан Йорданов, 10. Димитър Костадинов, 24. Борислав Маринов, 26. Самб Бадара, 22. Здравко Димитров
Резерви: 21. Димитър Шейтанов, 15. Георги Динков, 9. Ивайло Михайлов, 11. Мартин Ачков, 14. Христо Иванов, 16. Александър Петров, 6. Александър Джамов, 2. Антонио Марков
Треньор: Иван Гешев

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос, 10. Спас Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Соарес, 21. Бубакар Траоре, 77. Стефан Велев, 37. Марио Киконда, 16. Красимир Тодоров, 11. Жан Пиер Да Силва, 14. Марко Мажуга, 19. Браян Переа
Резерви: 76. Красимир Костов, 9. Даниел Генов, 8. Митко Панов, 26. Луга Джиле, 20. Мартин Христов, 24. Мартин Смоленски, 7. Момчил Цветанов, 22. Петър Кепов, 6. Пламен Петров
Треньор: Христо Янев