Дунав загуби у дома от Ботев (Враца) с 1:3 в мач от 28-ия кръг и втората осмица на efbet Лига.

Гостите от Враца шокираха „драконите“ още в началото с гол на Петър Атанасов (4), възползвал се от асистенция на Доминик Янков, а до края на полувремето запазиха аванса си.

В началото на втората част отново Петър Атанасов (49) бе точен след комбинация с Доминик Янков и Уелингтон Силва.

Влезлият като резерва Даудет Ндонгала (82-дузпа) намали след хладнокръвно изпълнение на дузпа, за която бе фаулиран от Атанас Зехиров, но Доминик Янков (87) оформи крайния резултат с много красив гол и донесе трите точки за Ботев.

В последната 90-а минута Иво Михайлов от гостите си изкара тактически червен картон. Ако бе останал само с имащия си жълт картон, заради това, че е негов девети, той щеше да бъде наказан за два мача. Така той предпочете да бъде изгонен, за да бъде със спрени права само за една среща.

След успеха си Ботев (Враца) остана трети в група Б на втората осмица с 25 точки. Дунав е последен с 22 точки.

Дунав - Ботев (Враца) 1:3
0:1 Петър Атанасов (4), 0:2 Петър Атанасов (49), 1:2 Даудет Ндонгала (82-дузпа), 1:3 Доминик Янков (87)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
4 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Макенджиев сгреши при изнасянето на топката и Доминик Янков моментално комбинира с Петър Атанасов, който наказа домакините с удар от близка дистанция за 0:1
18 - Пропуск на Петър Атанасов от малък ъгъл след нов пас на Доминик Янков
33 - Красимир Костов спаси удар с глава на Росен Колев след центриране от корнер
35 - Неточен удар на Зехиров от домакините след подаване на Уелингтон Силва
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
49 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Петър Атанасов удвои аванса след комбинация с Доминик Янков и Уелингтон Силва - 0:2
58 - Ндонгала падна в наказателното поле на гостите, но съдията Николай Колев не посочи бялата точка
82 - ГОООЛ за Дунав! Даудет Ндонгала намалява след хладнокръвно изпълнение на дузпа, за която бе фаулиран от Атанас Зехиров - 1:2
87 - ГОООЛ за Ботев (Враца)! Доминик Янков възстановява аванса от два гола за гостите с красив гол за 1:3
90+3 - Край на мача! Ботев (Враца) спечели с 3:1 и си тръгна с трите точки от Русе.

ДУНАВ: 21.Благой Макенджиев, 2.Димитър Тодоров (47 24.Александър Исаевски), 27.Росен Колев, 5.Любен Николов , 4.Петко Цанков, 22.Михаил Милчев, 10.Фернандо Кавалканте, 7.Ивайло Лазаров (69 23.Константин Митев), 17.Митко Русанов (47  16.Даудет Ндонгала ), 98.Юлиан Ненов (62 31.Атанас Стамболов), 9.Григор Долапчиев (7577.Симеон Иванов)
Резерви: 86.Винченцо Ангелов, 16.Даудет Ндонгала, 24.Александър Исаевски, 23.Константин Митев, 77.Симеон Иванов, 31.Атанас Стамболов
Треньор: Людмил Киров

БОТЕВ (Враца): 33.Красимир Костов, 24.Алассане Диайе, 4.Ангел Лясков, 81.Атанас Зехиров, 37.Венцислав Керчев, 6.Даниел Гаджев (48  19.Ивайло Михайлов ), 8.Доминик Янков, 18.Илия Миланов, 5.Петко Ганев, 10.Петър Атанасов (89 39.Деян Иванов), 88.Уелингтон Силва
Резерви: 1.Христо Митов, 11.Андреас Васев, 30.Валери Домовчийски, 39.Деян Иванов, 19.Ивайло Михайлов
Старши треньор: Антони Здравков

Русе, Градски стадион
Съдия: Николай Колев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация