Ботев (Враца) победи Струмска слава (Радомир) с 4:1 в контролна среща, която се игра в Правец. Браян Переа отбеляза две попадения, а по един гол добавиха Жан-Пиер Да Силва и Стефан Велев. Христо Янев нямаше възможност да използва някои футболисти заради контузии.

Още в 5-ата минута Ботев откри резултата. Жан-Пиер Да Силва влезе в наказателното поле и от малък ъгъл реализира за 1:0. В следващите минути Петър Кепов на два пъти опита да удвои аванс на тима си, но нямаше сполука.

Четири минути след началото на второто полувреме резултатът стана 2:0. След центриране на Спас Георгиев последва удар на Бубакар Траоре, но стражът на Струмска слава изби, а при добавката Браян Переа не пропусна да реализира.

В 52-ата минута футболистите от Радомир намалиха. След изпълнение на пряк свободен удар топката се удари в стената и влезе в мрежата на Костов за 2:1.

Девет минути по-късно Даниел Генов центрира от ъглов удар и Браян Переа с глава вкара се разписа за втори път в мача. Крайното 4:1 оформи Стефан Велев в 62-ата минута с гол от границата на наказателното поле

БОТЕВ (ВРАЦА): Красимир Костов, Петър Кепов (46 – Едуардо Кунде), Мартин Христов, Луис Фелипе Соарес, Пламен Петров (46 – Момчил Цветанов), Марио Киконда (65 – Бамба Мори), Митко Панов (46 – Стефан Велев), Бубакар Траое, Красимир Тодоров, Жан-Пиер Да Силва (46 – Даниел Генов), Луга Жуниор (46 – Браян Переа)