Ботев (Враца) запази първото си място в класирането, след като се наложи трудно с 1:0 над Оборище (Панагюрище) в двубой от 14-ия кръг на Втора лига. Футболистите на Сашо Ангелов прибавиха нови три точки към актива си и вече имат 30. Втори във временното класиране излезе Царско село, който отвя с 5:1 аутсайдера Нефтохимик и събра 28 точки. Третият Локомотив (София) е с 26 точки преди гостуването си на Созопол.

Успехът над Оборище не дойде никак лесно за врачани, които бяха подкрепяни от верните си привърженици. На трибуните беше и Мартин Петров.

През първата част така и не бе създадена реална голова ситуация. След почивката домакините погледнаха по-сериозно към вратата на Оборище. В 48-ата минута избраниците на Сашо Ангелов създадоха първата опасност. Атанас Кабов центрира отляво, Спас Георгиев свали топката на Янаки Смирнов, но той пропусна отблизо. Малко след това удар на Кабов профуча на сантиметри покрай целта. В 55-ата и гостите направиха първата си добра атака. Петър Тончев се откъсна от защитата, но игра неконцентрирано и загуби топката. В 57-ата удар на Смирнов бе отразен от вратаря Иван Иванов. В 64-ата Кабов се размина пред голлинията с прострелно центриране. В 77-ата минута той бе повален в пеналта на Оборище и Спас Георгиев реализира отсъдената дузпа за крайното 1:0.

Преди началото на мача във Враца имаше едноминутно мълчание в памет на дългогодишния доктор на домакините Веселин Младенов, който почина преди дни.

Струмска славa (Радомир)  - Поморие 1:2
0:1 Бекир Расим (1), 1:1 Стоян Георгиев (67), 1:2 Живко Петков (75)

Локомотив (Горна Оряховица) - Черноморец (Балчик) 3:0
1:0 Aристоте Фунду (20), 2:0 Мариян Иванов (60), 3:0 Деян Христов (81)

Царско село - Нефтохимик 5:1
1:0 Светослав Диков (3), 2:0 Светослав Диков (17), 3:0 Димитър Петков (19), 4:0 Павел Петков (51), 4:1 Цветан Филипов (60), 5:1 Галин Минков (82)

Ботев (Гълъбово) - Марица 1:1
1:0 Илиян Капитанов (16), 1:1 Венцислав Гюзелев (43)

Ботев (Враца) - Оборище (Панагюрище) 1:0
1:0 Спас Георгиев (77-дузпа)

4 ноември, събота, 15:30 часа:
Созопол - Локомотив (София) 0:0

5 ноември, неделя, 13:00 часа: