Локомотив (Пловдив) победи румънския Университатя Крайова с 2:0 в третата си контрола по време на лагера си в Банско.

Срещата бе дебютна за новото попълнение на "смърфовете" и завърши с два червени картона, след като в края на първата част Пиер Зебли се сби с играч на Университатя и двамата бяха изгонени.

В осмата минута Алфа Конте получи извеждащо подаване на левия фланг, проби добре напред и смени посоката на движението, стигна до границата на наказателното поле, откъдето нанесе хубав удар с десния крак към далечния ъгъл и даде аванс на пловдивчани.

Жан Менди извърши изключително грубо нарушение срещу Конте в края на първата част, а това ядоса Пиер Зебли, който скочи в защита на съотборника си и се сби с Менди, което доведе до меле и червени картони за двамата.

Малко след почивката Алекс Чумпану отправи удар от наказателното поле, който бе отразен от вратаря на Локомотив. Шест минути след това Анте Рогулич направи пробив и стреля, но високо над вратата на българския отбор.

Минути преди края Георги Минчев получи отлично центриране отдясно и с глава от близка дистанция не остави шанс на вратаря, за да оформи крайното 2:0, часове след завръщането си в тима.

Локомотив Пловдив – Университатя Крайова 2:0
1:0 Алфа Конте 8‘, 2:0 Георги Минчев 88'

Състави:

Локомотив Пловдив: Динко Хоркаш, Ангел Лясков, Мартин Паскалев, Хорхе Сегура, Матеус да Силва, Пиер Зебли, Христо Иванов, Бабакар Дион, Джовани Бариани, Евандро, Алфа Конте
Треньор: Александър Томаш

Университатя: Лауренциу Попеску - Флорин Борца, Карло Томашек, Жан Менди, Базилио Ндонг - Михай Капацина, Давид Сала - Алекс Цимпану, Анте Рогулич, Драгош Гаина - Атанас Трика-Балачи
Tреньор: Еуген Неагое

Следете с БЛИЦ: Лятна подготовка 2023