Локомотив (Горна Оряховица) успя да надвие Павликени с 2:0 на чужд терен и остава само на точка от лидера в Северозападната "В" група "Ботев" (Луковит).

Зрителите на мача в Павликени станаха свидетели на бърз и динамичен футбол, изпълнен с много емоции. „Черно-белите“ владееха топката през по-голямата част от двубоя. Павликени още отрано останаха с 10 човека, заради агресивното поведение на футболистите си, но въпреки това се бори доста срещу "железничарите".

Още в самото начало Тихомир Кънев изведе Локо (ГО) напред. При центриране отдясно нападателят засече топката и опъна мрежата на домакините във 2-ата минута, информира regnews. Павликени се опита да изравни, като създаде суматоха в наказателното поле на съперника си в 3-ата минута. Стражът Пламен Христанов обаче бе непоколебим и парира няколкото изстрела, отправени към него. При едно от нападенията на „черно-белите“ Красен Трифонов бе грубо фаулиран от Емрах Шабан в 17-ата минута. Футболистът на Павликени избухна заради решението на съдията и директно налетя на бой. В екшъна се впуснаха и други негови съотборници, което доведе до намесата на охраната. Агресивното поведение на Шабан му донесе червен картон, а Красен се размина с жълт. Това позволи на гостите да вземат преимущество и по-голям контрол над играта. В 35-ата минута Антони Балъков можеше да удвои резултата след красив удар от 30-ина метра. Топката обаче се размина на косъм от вратата.

Мачът продължи да е интересен и след почивката, като домакините не се даваха лесно дори и с играч по-малко. Те можеха да изравнят в 47-ата минута, когато Стефан Гинчев отправи мощен удар към стража на Локо (ГО). Христанов обаче отново показа класа и опази вратата си суха. При едно от нападенията на „черно-белите“ Любомир Генчев уцели гредата, а след това Тихомир Кънев с леко чукване удвои резултата. Това породи бурна реакция сред домакините, които искаха да се отсъди засада. Такава не бе дадена, което доведе отново до агресивни разправии на терена, които обаче бяха бързо потушени. Любо Генчев в 67-ата минута профуча като стрела през защитата на Павликени и стреля точно, но Русев като по чудо успя да избие топката. Атаките на „железничарите“ продължиха и в 74-ата минута резултатът можеше да стане класически след силен удар на Кънев. Русев обаче отново игра убедително и опази вратата си за пореден път.