Премиерът Бойко Борисов не игра в дербито от 28-ия кръг на Югозападната “В” група между Витоша (Бистрица) и Сливнишки герой. Домакините от Бистрица загубиха с 0:1, а единственото попадение реализира Марк Григоров пет минути преди последния съдийски сигнал. На игрището в Бистрица имаше около 400 фенове, които наблюдаваха мача между първия и втория във временното класиране. За тима от Сливница не игра бившият национал Даниел Боримиров, който преди няколко дни бе картотекиран. След победата Героя дръпна на върха с 10 точки пред Витоша и е почти сигурен участник в “Б” група догодина.

През първото полувреме гостите пропуснаха в 25-ата минута да открият резултата. Деян Петров стреля покрай вратата. Десет минути след това юношата на “Левски” Димитър Кръстев нацели гредата след изстрел от пряк свободен удар. Ботевградчанинът се представи за пореден път на ниво и бе най-добър за домакините от Витоша, но този път не успя да се разпише. В 85-ата минута защитникът Иван Спахиев центрира в полето на домакините, Марк Григоров засече и с красив удар донесе победата на Сливнишки герой./БЛИЦ

Витоша (Бистрица) - Сливнишки герой (Сливница) 0:1

Резултатите по кръгове: 12, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27

8.Места (Хаджидимово)         28   12   8   8   44:28   44
9.Миньор (Бобов дол)          28   13   4  11   42:36   43
10.Септември (София)          28   11  10   7   45:38   43
11.Балкан (Ботевград)         27   11   7   9   43:35   40
12.Бенковски (Пазарджик)      28   10   6  12   41:35   36
13.Витоша (Долна Диканя)      28   10   5  13   35:39   35
14.Струмска слава (Радомир)   28   10   4  14   42:56   34
15."Левски" (Елин Пелин)      28   10   1  17   43:71   31
16.Германея (Сапарева баня)   28    8   6  14   26:37   30
17.Хебър (Пазарджик)          28    6   2  20   30:65   20