Министър председателят на България Бойко Борисов откри днес по обяд два изкуствени терена, част от спортния комплекс на Локомотив Пловдив в парк “Лаута”. Едното игрище е маломерно, с размери 50/30 метра. Второто е стандартно, с размери 100/67 метра, с електрическо осветление и е построено изцяло със средства на клуба. На събитието присъстваха още министрите на спорта, на финансите и на икономиката. “Смърфовете” бяха представени от собственика Коко Динев, почетния президент Христо Бонев, административния директор Атанас Узунов и други.

Преди откриването на терените отборът на Витоша (Бистрица) победи с 6:1 ветераните от Локомотив (Пловдив). В отбора на Борисов се включиха областният управител Здравко Димитров, кметът Иван Тотев, както и министърът на спорта Свилен Нейков. Около 11-ата минута Борисов изпусна дузпа. Малко по-късно собственикът на Локомотив Коко Динев също изпусна дузпа за ветераните. В края на първото полувреме Бойко Борисов вкара гол от поредната дузпа, с което отборът поведе с 2:0./БЛИЦ