Ботев (Враца) не успя да победи Кариана (Ерден) в исторически първи мач на осветление на своя стадион "Христо Ботев". Контролата беше изгледана от около 1000 зрители, дошли да подкрепят тима на Сашо Ангелов в ноемврийската петъчна вечер. Новакът в Първа лига завърши 1:1 с новака във Втора лига. Домакините бяха без голямата си звезда Валери Божинов. Дебют за гостите от село Ерден пък записа Робиньо. 21-годишният бразилец пристигна на проби и ще опита да впечатли треньора Веселин Великов.

Играчите на Ботев можеха да постигнат изразителна победа, ако не бяха многобройните им пропуски.

До почивката на три пъти нападателят Спас Георгиев изпусна да открие резултата. Бившият футболист на Монтана пропусна и дузпа в 27-ата минута, когато Иван Колев бе спънат в пеналта. За гостите пък пропуск направи Леонел Матадос. Ботев поведе в 52-ата мин, в която Илия Миланов бе точен след центриране от ъглов удар. Четири минути преди края карианци изравниха. Ангел Русев центрира отдясно и Николай Дичев с диагонален шут изпрати топката под гредата за 1:1.

Кметът на Враца Калин Каменов също беше сред зрителите, дошли да гледат историческия мач на осветление.