ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Валери Божинов вкара първия си гол след близо двегодишна пауза. Той се разписа в добавеното време за Витоша (Бистрица) при загубата с 1:4 като гост на Марица в мач от 29 кръг на Втора лига.

Бившият национал не беше реализирал в официален мач от 23 май 2021 г., когато вкара за Левски минута преди края, за да донесе победата с 2:1 като гост на Черно море в първенството.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Олджай Алиев вкара два гола за успеха на Марица (38 и 58 минути). Точни бяха още Валери Домовчийски (77) и Симеон Вешев (88). С този успех пловдивчани се намесиха решително в битката за промоция в елита.

Марица е на пето място с 44 точки, колкото има и четвъртият Спортист (Своге). Крумовград, който има мач по-малко, е трети с 45.

Кандидатът за елита Монтана претърпя тежка загуба с 0:4 при гостуването си на Созопол. Емануил Манев (52), Милен Гамаков (55), Антонио Ласков (64-дузпа) и Галин Димов (81) вкараха за победата да домакините. Монтана е на седмо място с 42 точки, а Созопол е под чертата, заемайки 15-о място с 31 точки.

Марица (Пловдив) - Витоша (Бистрица) 4:1

1:0 Осман Алиев (38), 2:0 Осман Алиев (58), 3:0 Валери Домовчийски (77), 4:0 Симеон Вешев (88), 4:1 Валери Божинов (90+1)

Дунав - Спортист (Своге) 1:0
1:0 Мехмед Мехмед (57)

Спартак (Плевен) - Миньор (Перник) 3:0
1:0 Боримир Карамфилов (14), 2:0 Боримир Карамфилов (26), 3:0 Мартин Димитров (63)

Созопол – Монтана 4:0
1:0 Емануил Манев (52), 2:0 Милен Гамаков (55), 3:0 Антонио Ласков (64-дузпа), 4:0 Галин Димов (81)

8 май 2023 г. (понеделник), 18:00 часа