Новакът във Втора лига Янтра (Габрово) спечели с 2:1 срещу Витоша (Бистрица) на стадион "Христо Ботев". Това е втори пореден домакински успех за тима, воден от треньора Стоян Ацаров, след като на старта на първенството беше надвит и Кариана (1:0).

В герои за Янтра днес се превърнаха братята Пламен и Християн Кожухарови, които вкараха попаденията във вратата на Витоша.

Преди почивката двата отбора изпуснаха по няколко положения, а през втората част габровци успяха да измъкнат победата. Първо в 51-ата минута Пламен Кожухаров беше точен с глава, вкарвайки втория си пореден гол в шампионата.

Гостите опитаха да върнат попадението, но нямаха късмет, а бърза контраатака в 88-ата минута матира гостите от Бистрица, като този път Християн Кожухаров отбеляза, подпечатвайки победата на Янтра - 2:0.

В 91-ата минута обаче вратарят Иван Гошев сгреши, допускайки гол от около 40 метра след опит за центриране на Марио Дилчовски - 2:1. Домакините все пак удържаха аванса си и ликуваха след последния съдийски сигнал. Янтра събра 6 точки и е на една от челните позиции.

Воденият от Асен Букарев Витоша остана само с една точка.

Янтра (Габрово) - Витоша (Бистрица) 2:1
1:0 Пламен Кожухаров (51), 2:0 Християн Кожухаров (88), 2:1 Марио Дилчовски (90+1)