Славия победи Черно море с 2:1 в двубой от 21-и кръг на Първа лига, който се игра на "Васил Левски".

Срещата се запомни с брилянтното попадение на Иван Минчев и с изгонването на Георги Иванов-Гонзо, който налетя да бие главния съдия на срещата Никола Попов.

Славия поведе в резултата още в третата минута, когато Сердеров получи дълъг извеждащ пас, изпревари и прехвърли вратаря, а след това спокойно довкара топката на празна врата за 1:0.

До края на първата част нямаше други сериозни голови положения. След почивката играта се раздвижи и опасности имаше пред двете врати. В 70-ата минута Черно море имаше претенции за дузпа, която не бе отсъдена. Георги Иванов побесня край тъчлинията и бе изгонен от рефера Попов. Гонзо не остана длъжен и налетя на бой. докато се укротяваха страстите, Славия направи образцова атака, а топката попадна в Иван Минчев след чудесно двойно подаване. Нападателят на Славия копна топката от границата на наказателното поле и прехвърли Шром за 2:0.

Малко преди това Радостин Станев пък бе изгонен от пейката на Славия.

Черно море успя да реализира едва в третата минута на добавеното време, когато Бакари овладя топката в наказателното поле на Славия при редица рикошети и веднага я прати в мрежата за 1:2. Време за повече обаче нямаше.

С успеха Славия събра 24 точки и се изкачи временно на осмото място. Черно море продължава да бъде с 32 точки на петата позиция.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка

Tелевизионната програма на Първа лига

Всичко за Първа лига

Славия - Черно море 2:1
1:0 Сердер Сердеров (3), 2:0 Иван Минчев (73), 2:1 Бакари (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Сердеров получи дълъг извеждащ пас, изпревари и прехвърли вратаря, а след това спокойно довкара топката на празна врата!
18- Отлична атака на Славия. Сердеров пусна към Ивайло Димитров, но ударът му мина над вратата
36- Бакари направи атрактивна задна ножица, но Стефан Велков спира с рамото си
45- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Пашов дриблира и стреля, но топката се отби в бранител и мина покрай вратата
57- Голямо меле пред вратата на Черно море след корнер завършва с няколко неуспешни опита за удар и фаул в атака
62- Стевиакис увисна при центиране пред вратата на Славия, но Коконов се размина на сантиметри с топката
72- Георги Иванов е изгонен от скамейката на Черно море. Гонзо потърси саморазправа със съдията след решението му!
73- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Иван Минчев отбеляза страхотно попадение, след като копна таопката и прехвърли вратаря с удар извън наказателното поле!
75- ГРЕДА!
Коконов стреля, но топката срещна гредата
90+3 - ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Бакари овладя топката в наказателното поле на Славия при редица рикошети и веднага я пратив мрежата за 1:2
90+4- Край на мача!

Резултат с изображение за славияСЛАВИЯ: 32.Антониос Стергиакис, 6.Александър Бранеков, 9.Сердер Сердеров (57-35.Георги Йомов), 10.Янис Карабельов, 11.Георги Пашов, 13. Стефан Велков, 14.Ивайло Димитров (77-33.Китан Василев), 22.Владимир Семерджиев, 27.Емил Мартинов (к) (29-19.Калоян Кръстев), 66.Абуд Омар, 73.Иван Минчев
Резерви: 1.Мартин Величков, 7.Наско Милев, 15.Петко Христов, 18.Данил Майков, 19.Калоян Кръстев, 33.Китан Василев, 35.Георги Йомов
Треньор: Владимир Иванов

Резултат с изображение за черно море логоЧЕРНО МОРЕ:30.Войтех Шром, 73.Ондрей Сукуп, 5.Стефан Станчев (к) (79-15.Траян Траянов), 84.Тодор Паланков, 17.Мартин Костадинов, 3.Даниел Георгиев, 6.Александър Цветков, 77.Хосе Лопес (69-29.Марек Кузма), 70.Борислав Балджийски (46-66.Филип Хлюпик), 13.Иван Коконов, 9.Бакари
Резерви: 33.Емил Михайлов, 98.Валентин Йосков, 10.Илиан Илиев, 29.Марек Кузма, 97.Николай Минков, 15.Траян Траянов, 66.Филип Хлюпик
Треньор:Георги Иванов