Дунав най-после успя да прекъсне негативната си серия и да постигне първа победа в първенството от два месеца и половина. Русенци надвиха с 2:0 Етър при гостуването на стадион "Ивайло". Мачът от 17-ия кръг се игра при гъста мъгла. Затруднената видимост наложи началото на двубоя да се забави с близо 10 минути. На полувремето пък имаше вариант срещата да бъде прекратена, но в крайна сметка длъжностните лица начело със съдията Николай Йорданов прецениха да не я отлагат за доиграване в понеделник.

Точни за Дунав бяха Мирослав Будинов и Васил Шопов. Това е първа победа за новия треньор на русенци Малин Орачев.

Нападателят на гостите Мирослав Будинов, който беше резерва днес, влезе в игра в 55-ата минута, а в 84-ата бе повален от вратаря Христо Иванов за дузпа, която хладнокръвно успя да реализира - 0:1. При ситуацията за наказателния удар Яни Пехливанов върна топката неразчетено към стража на домакините и той фаулира Будинов.

В 89-ата минута таранът на Етър Бадара влезе остро на стража на русенци Христо Иванов, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Останали с човек по-малко, избраниците на Станислав Генчев нямаха сили да се противопоставят на съперника. Дунав дори стигна до втори гол. Отбеляза го Васил Шопов в 93-ата минута, възползвайки се от колективна грешка на отбраната на домакините.

След третата си победа в първенството този сезон Дунав събра 14 точки и остава на предпоследното 13-о място. Етър е на 12-ата позиция с 15 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ЕТЪР - ДУНАВ 0:2
0:1 Мирослав Будинов (85-дузпа), 0:2 Васил Шопов (90+3)

Срещата по минути:
* Началото се бави заради гъстата мъгла във Велико Търново.
1 - Начало на мача.
6 - Иван Вълчанов падна в наказателното поле на Дунав, но нямаше сигнал от съдията Николай Йорданов, който реши, че Карлос Ятоба не е играл непозволено.
13 - Удар на Божидар Васев бе спасен от Христо Иванов.
22 - Играта ще продължи с червена топка заради затруднената видимост на терена поради мъглата.
36 - Срещата е временно прекратена поради нарушена видимост - освен гъстата мъгла, фенове запалиха и димка.
43 - Мачът продължава - поне до почивката на полувремето, след което ще има окончателно решение дали има условия да се доиграе.
45 - Добавеното време е 8 минути.
45+4 - Веселин Минев и Божидар Васев получават медицинска помощ след сблъсък помежду си.
45+6 - Минев се прибира към съблекалните, тъй като не може да продължи участие заради контузия.
45+7  Станислав Генчев пуска Димо Атанасов в игра.
45+9 - Край на първото полувреме.
----------
46 - Начало на второто полувреме. Играта продължава при гъста мъгла.
62 - Ерик Почански стреля след разбъркване в наказателното поле на русенци, Станислав Антонов спасява с крак.
64 - Удар на Никола Колев, топката прелита над вратата на Дунав.
67 - Бадара засича с глава центрирана топка, Антонов я лови.
81 - Будинов пропусна да открие за Дунав.
84 - ДУЗПА!Яни Пехливанов върна към Христо Иванов, но пасът не бе добър и вратарят на Етър фаулира Мирослав Будинов. Съдията Николай Йорданов посочва бялата точка.
85  ГОООЛ! Мирослав Будинов бележи от дузпа и Дунав повежда!
89  ЧЕРВЕН КАРТОН! Бадара влиза остро на Станислав Антонов, за което получава втори жълт картон от Николай Йорданов, Етър остава с човек по-малко.
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+3 ГОООЛ! Васил Шопов подпечатва победата на Дунав - 0:2! Играчът на гостите се възползва по отличен начин след колективна грешка на бранителите на "виолетовите" и наказа Христо Иванов.
90+2 - От трибуните на стадион "Ивайло" се чуват викове "оставка".
90+5 - Край на мача. Дунав победи Етър с 2:0.

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 16.Пламен Гълъбов , 20.Яни Пехливанов, 14.Веселин Минев (45+7  30.Димо Атанасов), 25.Сашо Александров, 22.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов , 5.Георги Сърмов , 92.Ерик Почански, 7.Иван Вълчанов, 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Кирил Акалски, 4.Иван Скерлев, 8.Румен Руменов, 22.Димо Атанасов, 91.Цветомир Тодоров, 9.Иван Петков, 73.Иван Стоянов
Треньор: Станислав Генчев

Резултат с изображение за фк дунав
ДУНАВ: 86.Станислав Антонов, 94.Юлиян Ненов , 24.Преслав Петров (83  23.Христофор Хубчев), 21.Олексей Ларин, 22.Михаил Милчев, 11.Диян Димов, 8.Карлос Ятоба, 10.Васил Шопов , 14.Божидар Васев  (77  17.Aндреас Васев), 7.Бирсент Карагарен (55  9.Мирослав Будинов  ), 77.Бранимир Костадинов
Резерви: 33.Александър Конов, 23.Христофор Хубчев, 5.Тейнур Марем, 17.Андреас Васев, 83.Христо Попадийн, 9.Мирослав Будинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Малин Орачев

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация