Лидерът в Западната "Б" група Спортист (Своге) пропусна да бие Чавдар (Етрополе) като гост в среща от 6-ия кръг. Гостите от Своге водеха с 2:0 до 85-ата минута, но допуснаха изравняване до 2:2.

Най-красивият момент беше още в 6-ата минута, когато халфът на Спортист Младен Стоев откри резултата с удар от центъра, изненадал излезлия напред вратар Ивайло Яначков. В 41-ата минута бившият нападател на Черно море и Академик (София) Мирослав Будинов се разписа за 2:0 в полза на гостите.

Едва в 85-ата минута бразилецът Диего Фералесо намали на 1:2 с гол за Чавдар. След три минути Атанасов от състава от Своге беше изгонен за втори жълт картон. В даденото от рефера добавено време преотстъпеният от ЦСКА Томи Костадинов вкара за крайното 2:2.

Спортист запази аванса си от 2 точки на върха, след като на свой терен вторият Пирин (Гоце Делчев) не успя да пробие защитата на последния в таблицата Сливнишки герой 0:0./БЛИЦ