Миньор (Перник) победи с минималното 1:0 Спортист (Своге) в контрола, играна на стадиона в Перник.

Победното попадение за елитния тим реализира Томас Оклещек. Чешкият нападател се разписа в 48-ата минута. Оклещек бе привлечен в Миньор тази зима, като все още няма отбелязан гол в "А" група.

За днешната контрола със Спортист треньорът на "жълто-черните" Стойчо Стоев бе дал почивка на титулярите си, които в понеделник победиха с 3:0 Локомотив (София) в мач от 19-ия кръг на "А" група. Срещу тима от Западната "Б" група шанс за изява получиха резерви и юноши.

Неофициален дебют с екипа на Миньор направи най-новото попълнение Евертон Джилио-Том, който остана на терена през всичките 90 минути и се очаква да бъде картотекиран през следващата седмица. /БЛИЦ