Ужасна загуба на собствен терен с 1:19 записа съставът на Челси. Домакините бяха надиграни с този впечатляващ резултат от Павликени в мач от Великотърновската пета дивизия („Б“ регионална футболна група). Челси от село Вързулица, който носи името на английския гранд, допусна рекорден резултат, който ще остане в историята на групата.2.jpg

Мартин Кръстев (вдясно) вкара 8 гола, съобщава "Велико Търново Спорт".

Началото на поредицата „гол след гол“ сложи Райко Райков в 3-ата минута, а герой на мача за павликенчани стана Мартин Кръстев, който вкара точно 8 гола. По един хеттрик записаха Стилиян Иванов и Филип Вълков, два гола добави Светлин Иванов, а по един – Светослав Александров и Георги Вълков.

Най-интересното бе, когато при 0:18 Челси успя да вкара почетен гол чрез Стефан Палев. Всички попадения в срещата станаха от игрови ситуации, без дузпи и статични положения. В 89-ата минута Стилиян Иванов наниза нов гол и оставащите секунди не стигнаха на гостите да отбележат юбилейно 20-о попадение.

В друг интересен мач от групата пък Юнак (Мерданя) загуби с 0:3 у дома от Спортист (Козаревец). Градусите се вдигнаха в 40-ата минута, когато защитник на домакините спря откъсващ се нападател и реферът тръгна да му вади червен картон. Той бе атакуван от Диян Гайдаров от Юнак, който му го взе и го начупи. Така инцидентът приключи само с жълт картон. С два гола след почивката на Адриан Иванов и един на Валентин Парашкевов гостите взеха класически успех.

Другите резултати: Лато (Алеково) – Устрем (Масларево) 4:1, Стрела (Обединение) – Долна Оряховица 1:4, Дунав (Вардим) – Ресен 1:3, Владислав (Джулюница) – Диана (Правда) 3:1. В класирането води Спортист (Козаревец) с 37 точки.