Прогнозите на Рени Камберова и Даниел Асенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Ботев (Пловдив) завърши при 0:0 у дома с ЦСКА 1948 в среща от 28-ия кръг на efbet Лига, а двата тима за първи път не си вкараха гол.

Двубоят бе повторен дебют за Валентин Илиев начело на "червените", но и при него тимът продължава да няма успех в десет поредни мача от началото на 2024 година.

Първата добра възможност в срещата бе за гостите, но Талис шутира над напречната греда. След още толкова голмайсторът на Ботев (Пловдив) Георги Николов се контузи и напусна играта.

В средата на първата част двата тима си размениха по една опасност в рамките на минута, но Педриньо и Николай Минков не намериха целта.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Малко повече от десет минути преди края на първата част Самюел Акере можеше да даде аванс на Ботев, но техничният му удар не успя да преодолее Маринов.

Четвърт час след почивката Константинос Балоянис опита опасен удар от фаул, но вратарят на ЦСКА 1948 се справи.

Домакините бяха на сантиметри от гола в 71-ата минута, но Мохамед Брахими не успя да порази целта, а удари гредата.

Последваха опасности пред двете врати, но Педриньо за ЦСКА 1948 и Ивелин попов за Ботев не намериха целта.

До края и двамата вратари направиха по няколко добри намеси и запазиха нулевото равенство. Секунди преди края домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени.

ЦСКА 1948 е на седмо място в класирането с 39 точки, а Ботев е на девета позиция с една по-малко.

БОТЕВ (ПД) - ЦСКА 1948 0:0

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
10' Педриньо проби отляво, подаде на Талис, той стреля, но над напречната греда на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.
21'  Голмайсторът на Ботев (Пловдив) излиза накуцвайки и няма да може да продължи срещата.
26' Хубав удар от фаул на Педриньо, но вратарят на Ботев се справи.
27' Николай Минков стреля под напречната греда на вратата на ЦСКА 1948,  но Маринов изби.
37'  Самюел Акере получи топката малко пред наказателното поле и опита техничен изстрел към далечния ъгъл, но Маринов улови.
43' Добра многоходова комбинация пред вратата на ЦСКА 1948 завърши с много неточен удар на Акере.
45+3' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
57' Константинос Балоянис шутира опасно от пряк свободен удар с левия крак, но Маринов беше на точното място и изби изстрела в десния му ъгъл.
72'  ГРЕДА! Мохамед Брахими отправи силен удар към далечния ъгъл, но топката срещна гредата!
80' Реян Даскалов стреля от дистанция, но на сантиметри встрани.
85' Какъв шанс за ЦСКА 1948! Педриньо отправи бомбен удар от дистанция, Ханкич отби, а няколко играчи на "червените" се разминаха.
87' Силен удар на Ивелин Попов, но Маринов спаси.
90+5' ПРЕТЕНЦИИ за дузпа! Фаустас Степонавичус падна в наказателното поле на ЦСКА 1948 след контакт в Росен Божинов. Реферът и ВАР обаче замълчаха.
90+6' Край на мача!

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 6. Дилан Мартенс (73' 18. Димитър Папазов) , 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Етоо (73'  30. Лъчезар Балтанов), 16. Самюел Акере (67'14. Фаустас Степонавичус) , 17. Николай Минков, 31. Уме Емануел (67'  40. Кристиан Нвачукву), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев, 93. Георги Николов  (24'  7. Мохамед Брахими)
Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 42. Ивайло Видев, 44. Бисер Бонев
Треньор: Душан Керкез

ЦСКА 1948ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис (79'  20. Антонио Вутов), 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (81'  9. Бирсент Карагарен), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 19. Стив Фуртадо, 21. Емил Ценов (79'  28. Неделко Пишчевич), 22. Реян Даскалов , 25. Евгений Сердюк (59'  87. Симеон Димитров)
Резерви: 12. Леви Нтумба, 6. Радослав Илиев, 31. Том Рапнуи, 91. Райън Бидунга, 92. Пиер Нгуинда
Треньор: Валентин Илиев

Съдия: В. Митрев
Стадион: "Христо Ботев", Пловдив
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР