Черно море се наложи безпроблемно с 3:1 над Калиакра в контролен мач, игран в Каварна.

Варненци си осигуриха класически аванс още преди почивката. Черно море поведе в резултата още в 4-ата минута след автогол на вратаря на домакините, който бе притиснат от Миро Манолов. След още толкова Калиакра имаше добра възможност, но Пламен Колев спаси.

В 11-ата обаче Георги Божилов с техничен удар прати топката под напречната греда и удвои. В края на първата част Миро Манолов покачи на 3:0 след пробив на Детелин Димитров и последвал от негова страна пас.

Почетното попадение за Калиакра реализира Иванов в 79-ата минута. Малко по-късно вратарят на гостите от морската столица отново се намеси решително и запази резултата на 3:1 в полза на Черно море.

В петък елитният тим ще играе приятелска среща със Септември (Тервел).