Черноморец стартира в първенството на дублиращата група с минимална загуба 0:1 като гост на Черно море.

Решаващ за крайния изход се оказа фактът, че "акулите" играха с футболисти от наборите 1992 и 1993, които срещнаха батковци, по-големи с 2-3 години. Въпреки това гостите могат да съжаляват, че си тръгнаха с празни ръце, защото заслужаваха поне точка.

В техния състав фигурираха двама футболисти от представителния първи отбор – вратарят Пламен Колев и защитникът Георги Терзиев. Голът за варненци падна в 32-ата минута при единствения им точен удар в очертанията на вратата. Бургазлии допуснаха елементарна колективна грешка в защита и бяха наказани. След почивката младите "акули" установиха траен превес и създадоха половин дузина чисти голови положения, но неточните завършващи удари ги лишиха от изравняване.

"Пролича липсата на опит в нашия състав. Доволен съм от старанието на момчетата през втората част, когато повярваха в силите и възможностите си. Повече очаквах от Крум Стоянов и Стоян Мантаров", коментира треньорът на дубъла на Черноморец Владо Стоянов.