Черно море победи с 2:0 Литекс в отложен мач от 9 кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Студеното време и силният вятър на стадиона под Аспарухов мост във Варна не попречиха на "моряците" да открият резултата още в 6-та минута след хубав диагонален удар на Кристиян Пешков. На два пъти и гредите спасиха гостите от нови попадения. Точка на спора в 75-та минута сложи Антон Славков, който от пряк свободен удар с бомбен шут от 30 метра изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Литекс. С успеха Черно море се изкачи на четвърто място във временното класиране в групата с 23 точки от 13 мача.

В събота младите "моряци" в 10:30 часа посрещат ЦСКА в среща от 14-ия кръг на Елитната юношеска група.

В други отложени мачове от кръга “Левски” победи Черноморец в Бургас с 2:0, Славия загуби като домакин от Пирин 2001 (Благоевград) с 0:2, а “Ботев” отстъпи на собствен терен от Векта в пловдивското дерби с 0:1.

”Левски” води в подреждането с 30 точки и мач по-малко, пред Лудогорец с 28 точки и Пирин 2001 с 26 точки.