Черно море победи с 1:0 “Левски” в осминафинал-реванш за Купата на България. Въпреки успеха “моряците” отпадат от надпреварата, след като загубиха първия мач в София с 0:4. Единственото попадение в мача бе дело на Росен Колев в 69-ата минута. Минута преди гола Даниел Димов от “Левски” бе изгонен след втори жълт картон, а след попадението треньорът на “сините” Илиан Илиев също бе отстранен от скамейката.

И двамата треньори направиха по няколко промени в съставите си. “Моряците” бяха по-активни от началото на мача и натиснаха. Още в третата минута Дончо Атансов стреля силно, Пламен Илиев изби топката и тя срещна гредата. Малко по-късно Даниел Димов си изпроси жълт картон, а домакините продължиха да действат по уверено и създадоха още положения пред “синята” врата.

Първият точен удар за “Левски” дойде в 27-ата минута, но не застраши стража на Черно море. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Ромейн Ели. Реферът явно сметна, че бранителят е нямал време за реакция след удара на Манолов и не отсъди наказателен удар.

Втората част започна бавно, изглежда футболистите нямаха търпение да приключи срещата, след което да излязат в почивка. Все пак домакините продължиха да действат по-добре и в крайна сметка стигнаха до успех. Даниел Димов извърши нарушение срещу Дончо Атанасов и получи втори жълт картон. “Сините” останаха с 10 души на терена, а след изпълнението на фаула падна и единственият гол в мача. Бекир Ресим стреля силно, топката рикошира и попадна в Росен Колев, който безпроблемно я прати в мрежата – 1:0.

Явно попадението вбеси Илиан Илиев, който минута по-късно репликира главния рефер Георги Кабаков и веднага бе отстранен от скамейката. Въпреки гола и численото предимство, играчите на Черно море не успяха да осъществят натиск и след мудни и скучни 20 минути двубоя приключи.

ЧЕРНО МОРЕ - "ЛЕВСКИ" 1:0
1:0 Росен Колев (69)

Двубоят по минути
3- Греда! Дончо Атанасов стреля от малък ъгъл, Пламен Илиев се намеси, след което топката се удари в гредата
18- Георги Божилов стреля от въздуха, но право в ръцете на Пламен Илиев
21- Димитров опитва да застраши Пламен Илиев, но ударът му е слаб
26- Христо Йовов стреля от фаул, но вратарят Колев изби в корнер
31 - Хубав удар от дистанция на Тонев, но топката минава встрани от вратата
33- Футболистите на Черно море имат претенции за дузпа! Миро Манолов стреля в ръката на Ели, но Кабаков не отсъди наказателен удар.
48- Неточен удар на Дончо Атанасов
54- Божилов стреля над вратата от фаул
60- Йовов намира Прохазка, който стреля силно, но неточно
66- Живко Атанасов засече с глава центриране на Атанасов, но ударът му бе неточен
68- 4erven.jpg Червен картон за Даниел Димов. Защитникът на "сините" п;олучи втори жълт картон за нарушение срещу Дончо Атанасов и бе отстранен
69- topka.jpgГООЛ за Черно море! Росен Колев бележи за 1:0!
71- 4erven.jpg Треньорът на "Левски" Илиан Илиев е изгонен, вероятно заради реплика срещу съдията!
72- smqna.jpgСмяна в състава на гостите- Станислав Ангелов заменя Цонев
80- smqna.jpgБорислав Цонев заменя Христо Йовов

ЧЕРНО МОРЕ: 22.Пламен Колев, 4.Детелин Димитров, 3.Росен Колев, 91.Живко Атанасов, 15.Александър Александров, 14.Георги Божилов, 6.Еденилсон Бергонси, 11.Дончо Атанасов, 23.Симеон Симеонов, 10.Мирослав Манолов, 30.Илиян Капитанов (67- 7 Бекир Ресим)
Резерви: 37. Стоян Ставрев, 24.Слави Сталев, 7 Бекир Ресим, 2. Радев, 99.Атанас Илиев, 20.Стамен Ангелов, 19. Християн Попов
Треньор: Адалберт Зафиров